Uşak’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Uşak’a gidenler veya gitmeyi planlayanlar için mutlaka gidilmesi ve yapılması gerekenleri bol görselli şekilde sizlerle paylaşacğız.

Uşak Mesire Alanı

Sivas’lı ilçe merkezine çok yakın olan Evrenli Doğal Parkı hafta sonları yörede yaşayan halkın uğrak mekanlarından olup oldukça güzel bir yerdir. İzmir yolu üzerinde bulunan Ilıcak Subaşı Parkı’na yolunuzun üzerinde ise eğer mutlaka zaman ayırmanızı tavsiye ederiz.

Uşak Doğal Güzellikleri İle Dikkat Çekmektedir

Uşak Doğal Güzellikleri İle Dikkat Çekmektedir

Kaplıcalar

Çok sayıda şifa arayanların uğrak mekanlarından olan Uşak’ta en fazla rağbet gören yerlerin başında Aksaz Kaplıcası, Örencik Kaplıcası, Hamamboğazı Kaplıcaları gelmektedir.

Antik Kentler ve Ulaşımı

Blaundus Antik Kenti ve Banaz Akmonia Antik Kenti bölgede bulunan ve her yıl çok sayıda tarih severin ziyarette bulunduğu yerlerdir. Blaundus Antik Kenti’ne ulaşım Ulubey İlçesi üzeirnden, Sülümenli Köyü’ne gidişle mümkündür. Banaz Akmonia Antik Kenti Banaz İlçesi, Ahat Köyü’nde yer almaktadır. Özel araç dışında bölgeye giden toplu taşıma araçları bulunmaktadır.

Uşak Banaz Antik Kenti

Uşak Banaz Antik Kenti

Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi ve Uşak Bedesteni, Tarihi Clandras Köprüsü. Ayrıca tarihi Uşak evlerinin önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayınız.

Atatürk Müzesi

Atatürk Müzesi

Tarihi Clandras Köprüsü

Tarihi Clandras Köprüsü

Hepinize tatil dolu günler…

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Uşak’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir