Ucuz tatil yapma yolları

İster yazın deniz, güneş, kumsal tatili isteyin, isterseniz kış tatili hayal edin her türlü yapacağınız tatilden daha az para ödeyerek tatil yapmayı kim istemez ki?

Sizler için bu yazımızda bütçenizi zorlamadan uygun fiyatla tatil yapmak için  neler yapabileceğinizi sıralayacağız.

Ucuz Tatil İçin Ne Yapabilirim

Ucuz Tatil İçin Ne Yapabilirim

Erken Rezervasyon Yaptırın

Gideceğiniz yer için ulaşımdan tutunda, konaklayacağınız yere kadar ne kadar erken karar verip, yer ayırırsanız o kadar ucuz fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Ulaşım İçin

Öncelikle 1,2 kişiyseniz uçak ve otobüs tercih edebilirken bu sayı 3,4 hatta 5 kişi olunca kişisel otomobilinizi tercih etmeniz çok daha fazla mantıklı olacaktır.

Tatil Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Tatil Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Konaklama için

Otel yerine pansiyon ve kiralık devremülk tercih edebilirsiniz. Bizim size şahsi tavsiyemiz ise kamping tatilidir. Genellikle gençlerin tercih ettiği çadır tatil yerleri umduğunuzdan daha eğlencelidir.  Pansiyon için pazarlık yapmayı ihmal etmeyiniz. Ülkemizde ise daha çok tercih edilen konaklama ise eş, dost tanıdık yazlıklarıdır. Bir küçük hatırlatma tanıdıklarınızın yazlıklarını onlar olmadan kullanmanızda, tatil bitişi temizliğini yapmanızda ve küçük bir yazlık hediyesi almayı ihmal etmeyiniz.

Sezon çok önemli

Ülkemizde özellikle okulların tatil döneminde  Haziran-Ağustos döneminde ücretler yüksek olur. Eylül, Ekim ayında emin olun bir çok Akdeniz ilinde denize girebilirsiniz. Tatil seçiminde bu dönemleri göz önüne alın.

Tatil Tercihiniz İçin Sezon Çok Önemlidir

Tatil Tercihiniz İçin Sezon Çok Önemlidir

Tur Tatili Gezmek İçin En Uygun Olanı

Eğer 1,2 kişiyseniz ve gezmek istiyorsanız ye uygun yakıt tüketimi olan bir araç ve çadırla macera dolu bir tatil yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ailenizle huzur dolu bir tatil için çok uygun fiyatlı 5,6 günlük güzel otel konaklamalı turlar tercih edebilirsiniz. Tur tatillerinde dikkat edilmesi gerekenler yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Ucuz Tatil Yapma Yolları

Ucuz Tatil Yapma Yolları

 

Bir önceki yazımız olan Müze Kart Nedir, Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Müze Kart Avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Ucuz tatil yapma yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir