Ücretsiz Kamp Alanları Erikli


Erikli Mecidiye Sahili Güneş BatışıMerhaba tatil severler. Bugün sizlerle yeni yeni keşfedilmeye başlayan sakin ve huzurlu bir tatil geçireceğiniz Edirne’nin Erikli ilçesi ve özellikle Mecidiye köyünden bahsedeceğiz. Bölgenin ulaşım, konaklama ve aktivitelerini sıralayacağımız yazımızda çadırını alıp gelenler için bir çok konaklama yapılabilecek yerlerden söz edeceğiz.

İlk olarak özel aracınız yoksa, 3, 4 firmanın direkt Erikli’ye gittiğini çadır kurmak isteyenler için Mecidiye sahilinde ilk konaklama yapmanızı tavsiye ederiz. Elektrik olanağı bulamayacağınız sahilde ücretli tuvaletler bulunmakta. Suyunuzu dolduracağınız çeşmelerin olduğu bölgede bulaşıklarınızı ayrı bir kapta yıkanız oldukça önemlidir zira çeşmeden yalağa giden suyu bölgede yerel halkın beslediği hayvanlar içmektedir. Genel olarak ailelerin tercih ettiği ücretsiz çadır alanlarının olduğu bölgede hem yerek hakk hemde kamping için gelen insanlar gayer uyumlu ve yardım severler. Çadırınızı  kurulmasından toplanmasına kadar oldukça yardımcı olmaktadırlar. Toplu alıš veriş için büyük marketler ise Erikli merkezde bulunmaktadır. Özel aracınız ya da elektrik için bir akùmūlatörûnüz mevcutsa Mecidiye sahilinde muhteşem bir manzarayla iç içe tatil yapabilirsiniz. Bölgede ûcretli kamping alanlarıda mevcuttur. Bir tesiste bungolov evlerin, küçük bir göletin hazır çadırların veya kendi çadırınızı kuracağınız bir kaç tesis bulunmakta. ( Şahsen beğenmediğim için isim vermeyeceğim)

Mecidiye sahili kumluk olup, çok iyi yūzme bilmeyenler için bile idealdir. Saroz körfezinin gel git akımından dolayı kendi kendini temizleyen özelliği ile gayet berrak ve temiz bir suya sahiptir. ( maalesef bizler bayağı çöp bıraktığımız için sahil özellikle kirleniyor bazı gönüllü vatandaşlar sabah erken saatlerde sahili temizliyor)

Mecidiye kavunu gayet gūzel; Erikli merkezde bir çok tezgahta bir çok çeşitli hediyelik eşya bulunacak mekan, bir tane gece eğlence yapılacak mekan bulunmaktadır. Bölgede 5 km içinde profesyonel dalış yerleri bu dalış yerinin tepesine 20 dk yürüme ( tırmanma sonrası) eşsiz koyları tek kelimeyke muhteşem bir gūzelliktedir.Erikli Sahil Koyları

Bir önceki yazımız olan İzmir Kordon Boyu başlıklı makalemizde İzmirin En Güzel Yerleri, Kordon Boyu ve Kordon Boyu Ulaşım hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Ücretsiz Kamp Alanları Erikli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir