Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri (Antalya)

Ülkemiz’de bulunan en güzel Şelaleleri sizlerle paylaşıyoruz. O kadar çok güzel şelalemiz var ki, bunları atlamadan 1 sayfayada sığdıramadığımız için, 3 sayfalık bol görselli ve açıklamalı olarak sizlerle paylaşacağız.

Düden Şelalesi / Antalya

Antalya merkeze yaklaşık olarak 8 Km uzaklıkta olan bu doğa harikası şelaleye dünya’nın her tarafından ziyaretçi gelmektedir. Düden Şelalesi’nin Akdeniz’e döküldüğü nokta olan Lara’yıda ziyaretçiler hayranlıklar içerisinde seyretmektedir.

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi

 Manavgat Şelalesi / Antalya

Antalya’da bulunan ve gitmenizi tavsiye edeceğimiz bir diğer şelale Manavgat Şelalesi. Yüksekliği fazla olmamasına rağmen, güçlü debisi ve geniş alanıyla görülmeye değer çok hoş bir şelaledir. Merkese uzaklığı 72 Km’dir.

 

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi

 

Uçan Şelaleleri / Antalya

Antalya’da Şelale denilince ilk akla gelmemesine rağmen, Antalya’nın Serik İlçesinde yer alan en yüksek şelale ünvanı Uçan 1 (62 metre) ve Uçan 2 (78 metre) şelalelerine aittir. Doğası ve manzarasıyla dikkat çeken Uçan Şelaleleri, doğa severlerin uğrak mekanlarından.

Uçan Şelaleleri, Antalya

Uçan Şelaleleri, Antalya

 

Kurşunlu Şelalesi / Antalya

Sadece Kurşunlu Şelalesini görmek için gelen ziyaretçilerin olduğu, gezme alanlarının, güzel mekanların içinde bulunduğu bir Kanyonda yer alan şalale her mevsim ziyaretçilerinin uğradığı yerdir. 18 metre yükseklikten akan suyun hoş sesi ve muhteşem görüntüsü enfestir. Ulaşımın merkezden toplu taşıma araçlarıyla da sağlanabileceği şelalenin görseli gerçeğinin yanında sönük kalıyor demeden geçemeyeceğim.

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi

 

Alara(Uçansu) Şelalesi / Antalya

İsmi çok fazla duyulmamasın arağmen bütün güzelliği ve müthiş suyuyla misafirlerini beklemektedir. Antalya’da yer alan şelalelerle ilgili yorum ve önerilerinizi paylaşmaya çalışacağız.

Antalya-Alara-Şelalesi

Antalya-Alara-Şelalesi

 

 

 

Pin It

Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri (Antalya)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir