Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri…

Ülkemiz’de bulunan en güzel Şelaleleri sizlerle paylaşıyoruz. O kadar çok güzel şelalemiz var ki, bunları atlamadan 1 sayfayada sığdıramadığımız için, 3 sayfalık bol görselli ve açıklamalı olarak sizlerle paylaşacağız.

Kapuzbaşı Şelalesi / Kayseri

Kayseri’nin en güzel yerlerinden biri olan Aladağlar Milli Parkı içerisinde bulunmakta olup, konaklama yerlerinden, yeme-içme mekanlarına kadar bir çok işletme bulunmaktadır. Kayseri’de turizm için oldukça olan bu güzel yeri sizlerinde görmesini tavsiye ederiz.

Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuzbaşı Şelalesi

Marmaros Şelalesi / Çanakkale

Çanakkale’nin güzelliğine ayrı bir güzellik katan Marmoros Şelalesi’ni, Çanakkale’ye gidip görmeden gelmeniz sizin adınıza kayıp olacaktır. Çanakkale’nin en güzel yerlerinden olan Bozcaada’da bulunan şelale görsellerinden çok daha güzel ve görülmeye değer bir yerdir.

Marmaros Şelalesi, Gökçeada, Çanakkale

Marmaros Şelalesi, Gökçeada, Çanakkale

 

Muradiye Şelalesi / Van

Şelale bölgesinde bulunan çok güzel bir piknik alanı bulunmaktadır. Ailecek çok güzel bir gün geçirmek için özellikle hafta sonları Van’a yakın yerlerden gelenlerin oluşturduğu ziyaretçilerin yanı sıra, Ülkemiz’in her bölgesinden çok sayıda ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Muradiye Şelalesi, Van

Muradiye Şelalesi, Van

 

Suuçtu (Mustafa Kemal Paşa) Şelalesi / Bursa

Her şelalenin en gür ve güzel aktığı görsellerini sizlerle paylaşmıştık. Bu şelalenin ise karlar içindeki olağanüstü görselini sizlerle paylaşacağız. Suuçtu Şelalesi içerisinde bulunduğu Mustafa Kemal Paşa İlçesinin ismiylede anılır.

Mustafa Kemal Paşa Şelalesi, Çok Güzel Kış Manzarası

Mustafa Kemal Paşa Şelalesi, Çok Güzel Kış Manzarası

 

Samandere Şelalesi / Düzce

İstanbul’a yakınlığı nedeniyle hafta sonları dahi rahatlıkla gidip farklı, güzel ve hoş  bir ortam görmek isteyenlerin tercihi olabilir. İsmini içinde bulunduğu yerden alan bu şirin Şelale ziyaretçilerini beklemektedir. Resmi olarak  ”Tabiat Anıtı” olarak tescil edilmiştir.

Samandere Şelalesi

Samandere Şelalesi

 

Güzeldere Şelalesi / Düzce

Samandere Şelalesi için söylediklerimiz ulaşım açısından, Güzeldere Şelalesi içinde geçerlidir. Muhteşem manzarası ve doğasıyla iç içe çok güzel  zaman geçirebileceğiniz bir yerdir. Kamping alanlarıyla bir çok kişinin konaklama yaparak görmeye geldiği yerlerin başında gelir.

Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi

 

Ulukaya Şelalesi / Bartın

İçerisinde çok güzel Ulukaya  Kanyonu ve Şelalesi olup, ismini içerisinde bulunduğu Ulukaya Köyü’nden alır. Şelaleye ulaşabilmek için Kanyon’un içerisinden geçmelisiniz. Çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Ulukaya kanyonu ve şelalesi yerli ve yabancı bir çok turist ağırlamaktadır.

Ulukaya Şelalesi

Ulukaya Şelalesi

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri başlıklı makalemizde Bulut Şelalesi, Ciro Şelalesi ve Erfelek Şelalesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Türkiye’nin En Güzel Şelaleleri…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir