Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

Ülkemiz’in en güzel, mutlaka görülmesi gereken yerlerini görseller şeklinde sizlerle paylaşıyoruz. Bu listemizde sıralama için numaralandırma yapmadık, sadece paylaştığımız yerlerin sayısını belirleyebilmek için  sıralama verdik.

1-Çanakkale/Balıkesir – Kaz Dağı

Çanakkale-Balıkesir arasında yer alan doğanın en güzel yerlerinden olan Kaz Dağları antik dönem kalıntıları, doğal güzellikleri, milli parkı,  muhtesşem suyu kısaca her şeyiyle mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Kazdağları yeşil bitki örtüsünden, akarsularına kadar kendinizi çok mutlu edeceğiniz bir yer olarak listemizde yer almayı başardı.

2-Batman – Hasankeyf

Bilindiği kadarıyla geçmiş tarihi yaklaşık olarak 10 bin yıl öncesine dayanan, içerisinde Dicle Nehrinin yer aldığı tarihin canlı tanığıdır Hasankeyf. Şuan sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Hasankeyf, 1981’den beri doğal koruma altında olmasına rağmen bu tehlikenin varlığı bile bizleri derinden üzmektedir.

3-Çanakkale/Gelibolu

Çanakkale Gelibolu ve Şehitliklerin sadece ülkemizden değil Dünya genelinden bir çok turistin geldiği ve mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında gelir. Bozcaada ve diğer yerleriyle görülmesi gereken yerler arasında yer alır.

Pin It

Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir