Tur Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tur Tatili

Tur Tatili

Neden turla tatil, avantajları, seçerken dikkat edilmesi gerekenler gibi soruları sizlerle cevaplandıracağız. Unutmayın çok ucuz tatil yapacağım derken bütün yıl boyunca hayalini kurduğunuz tatilin en iyi geçmesi için iyi bir araştırma yapmalısınız.

Tur seçmenin avantajları

  • Maddi Yönden (erken yer ayırarak ve kalabalıksanız kayıt sırasında mutlaka indirim avantajları olur, tekseniz bile turla gezmek daha ucuzdur)
  • Zaman Yönünden (işinin ehli tur firması sizi görülmesi gereken yerlere en kısa sürede ulaştırır)
  • Verimlilik Yönünden (işinin ehli bir rehber, sizler için inanılmaz faydalı olacaktır, yöreyi bilen güleryüzlü rehberler sayesinde ömür boyu okuduğunuz tarih kitaplarında bulamayacağınız bilgileri yerinde ve akıcı bir dille öğrenme şansı yakalayabilirsiniz.)
Tur Seçenekleri

Tur Seçenekleri

Tur Seçerken

Mutlaka servisler birliğine kayıtlı olup olmadığını sorgulayınız. TURSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Sosyal ağlardan, internetten daha önce yolculuk yapmış olanların fikirlerini alınız. İlk kez durulan bir firmada, hiçbir referansı bulunmayanlardan çok ucuz osalar dahi uzak durmanızda fayda var, başka türlü sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İmza atacağınız tur için mutlaka maddeleri tek tek inceleyiniz, koltuk başı sigorta vs. durumlarına dikkat ediniz. Alacağınız tur kapsamında fiyata nelerin dahil olup olmadığını dikkatlice inceleyiniz. (Konaklama, yeme ,çme, rehberlik hizmeti…) Kalınacak otellerin yeri ve müşteri memnuniyetlerini mutlaka araştırınız. Tur anlaşmanızda istediğiniz tarihte kesinlikle turun hareket edeceği teminatı olmalıdır. Size söz veripte o gün kontenjan dolmadı tur iptal şu günler olsun sürprizine imkan bırakmayın. 40- 50 kişilk gruplardan ziyade, 20 -25 kişilik kontenjanları tercih etmeniz çok daha mantıklııdr. Aracın modeli ve iç donanımı çok ama çok önemlidir. Araç içi servis durumları olursa çok hoş olur.

 

 

Bir önceki yazımız olan Gaziantep'in Gezilmesi Gereken En Güzel Yerleri başlıklı makalemizde Gaziantep, Gaziantep'te Gezilecek Yerler ve Gaziantep'te Nere gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Tur Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.