Şövalye Adası

Bu yazımızda sizlerle Dünya çapında bir güzelliğe sahip olmasına rağmen ülkemizde pekde bilinmeyen Şövalye Adası’nı paylaşacağız. Bizim basınımızdan belkide daha fazla İngiliz’ler başta olmak üzere Avrupa basınına yansıyan bu saklı cennetin gidilmesi gerekn yerlerini, otellerini, tarihi ve kültürel yapısı ve bolca görselleri yazımızın detaylarında yer almaktadır.

Hepimizce bilinen lades kemiği, tamda buna benziyor Şövalye adasının kuş bakışı görünüşü

Hepimizce bilinen lades kemiği, tamda buna benziyor Şövalye adasının kuş bakışı görünüşü

Muğla’nın Fethiye İlçesine bağlı olan bu güzel ada kuş bakışı görünüşü olarak, hepimizce bilinen lades oyunlarına tutuştuğumuz kemiğe benzer. Fethiye merkezden kalkan küçük sandallarla ulaşabileceğiniz gibi bölgede yer alan otellerin ücretsiz ulaşım imkanları bulunmaktadır.

Pek ismi duyulmayan bu saklı cenner Akdeniz’in en güzel adaları içerisinde yer almaktadır. Yabancı basın ve turistler bu adaya fazlaca rağbet göstermektedir.

Sövalye Adası Çok Hoş Görünmekte

Sövalye Adası Çok Hoş Görünmekte

Şövalye Adası Manzarası

Şövalye Adası Manzarası

 

Adanın tarihinin oldukça eskilere dayanmakta olup bir çok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır. Bu tarihi ve kültürel yapısının dışında muhteşem denizinde düzenlenen tekne turlarıyla unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

Ece Butik Otel

Ece Butik Otel

 

Ada’da kiralıyabileceğiniz villalar, odalar dışında kalabileceğiniz Ece Butik Otel bulunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Şövalye Adası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir