Ordu’nun En Güzel Yerleri

Karadeniz’in fındığı ve balı ile meşhur olan ili Ordu’nun birbirinden güzel yerlerini sizlerle paylaşacağız. Karadeniz’in eşsiz güzelliklerinin sanki sade ve etkili bir özeti olan Ordu’nun özellikle Boz Tepe manzarasını görebilmek için dahi kesinlikle gidilmesi gereken bir yerdir. Türkülere söz olan Ünye, Fatsa Bir Olsa da… gezilesi, görülesi yerleri bir hayli fazladır. Temiz havası, güzel suyu ve sıcakkanlı insanıyla sizleri evinizde hisseddirecek bir huzur dolu tatil arayanlar için Ordu tercihi çok doğru olacaktır.

Boz Tepe

İl merkezine olan uzaklığı 6 km. olup denizden yaklaşık olarak 450 metre yükseklikte bulunup, muhteşem ötesi manzarasını anlatmaya pek gerek yok, her mevsim çok hoş olan Boz Tepe’nin güzelliğini buyrun görselleriyle paylaşalım.

Yason Burnu Yarımadası

Meşhur Perşembe ilçesine 15 km uzaklıkta bulunan bu şirin yer sizlerin gezme listenizde kesinlikle yer almalıdır. İçerisinde yer alan tarihi Kilise’nin ziyaretçileri her dönem olmaktadır.

Yason Burnu Yarımadası

Yason Burnu Yarımadası

Ulugöl

Kamp yapmaya uygun olan, güzel gölde yaban ördeği avlanması yapılmakta. Doğa tatili severler için tercih edilebilecek bir yerdir.

Ulugöl

Ulugöl

Keyfalan Yaylası

Çok sayıda yayla bulunan ilde yaylaya çıkmak isteyenler için alternatifler fazlacadır, Perşembe Yaylası,…Keyfelan Yaylası

Kaleler

Ünye Kalesi, Gölköy Kalesi, Bolaman Kalesi görebileceğiniz alternatifler arasında yer almaktadır.

Ünye Kalesi

Ünye Kalesi

Müze

Paşaoğlu Konağı (Etnografya Müzesi) Boz Tepe yöresinde yer alıp, bölgenin güzel müzeleri arasındadır.

Paşaoğlu Konağı (Etnografya Müzesi)

Paşaoğlu Konağı (Etnografya Müzesi)

Bir önceki yazımız olan En Güzel Tatil Beldeleri, Adrasan başlıklı makalemizde Adrasan, Adrasan Gezilecek Yerler ve Adrasan Koyu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Ordu’nun En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.