Marmaris’in En Güzel Plajları

Marmaris’te bulunan plajlar sadece Türkiye genelinde değil, bütün Dünya’da beğenilen ve tatil için her yerden konuk ağırlayan çok güzel plajlara sahiptir. Marmaris’te bulunan mavi bayraklı, temiz ve barrak deniz her tatilcinin hayal ettiği bir tatil sunmaktadır.

İngiliz The Guardian gazetesinin en iyi plajları arasında yer alan Marmaris’te bulunan Amos koyuyla başlayalım.

Amos:

Marmaris  Bozburun yarımadasında iki tatil köyüne adeta saklanmış bir  cennet denilecek kadar  müthiş güzelliği olan çok şirin bir koydur. Koy boyunca şezlongları, sahili ve deniziyle tek kelimeyle Marmaris’te mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir. Özellikle Amos Antik Kentini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Turunç:

Sadece yüzmek için değil, doğa yürüyüşlerinden, tekne gezilerine kadar bir çok alternatif bulabileceğiniz Turuç’u görmeden  Marmaris’ten gelmemelisiniz. Marmaris’in yaz sezonunda bir hayli yabancı turist ağırlayan Turuç’ta denize girebileceğiniz dönem yaklaşık olarak 7 aydır.

Kumlubük:

Marmaris Kumlubük tam bir huzur merkezi. Su, güneş, plaj kısacası huzurlu bir tatil için Marmaris Kumlubük tam olarak karşımıza çıkıyor. Denize sıfır kalabileceğiniz yerleri ve zengin mutfağı ile aradığınız tatil için buraya gelebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum'un En Güzel Plajları 2 başlıklı makalemizde Bodrum Paljları, Bodrumda Denize Girilecek Yerler ve Bodrumda Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Marmaris’in En Güzel Plajları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir