Konya’nın En Güzel Yerleri

Konya denilince en güzel anlatılacak söz olan ”Gez Dünya’yı, Gör Konya’yı” Mevlana Celaleddin Rubi ve Tebriz-i Şems’in diyarı olan Konya, tarihi güzellikleri ile görenleri mest ediyor.

Türbeler

Mevlana Türbesi, Pir Sultan Abdal Türbesi, Nasrettin Hoca Türbesi, Tavsubaba Türbesi, Sultanlar Türbesi, Gömeç Hatun Türbesi.

İnanç ziyaretlerinin en çok yapıldığı yerlerden olan Konya’da ilk aklımıza gelen türbeler yukarıdadır. (Atladıklarımız adına af ola)

Mevlana Türbesi

Mevlana Türbesi

Kilistra Antik Kenti

Tarihi Hellenistik ve Roma çağına kadar uzanıp, Hristiyan inancında bulunan kaynaklarda geçen bu güzel tarihi mekana bir gününüzü ayırmanızı tavsiye ederiz.

Konya’nın Kapadokya’sı olarak bilinen Kilistra Antik Kenti ulaşım olarak ise merkezden yaklaşık olarak 50 km uzaklıkta bulunan  Meram ilçesi’nin, Gökyurt Köyü’nde bulunmaktadır.

Kilistra Antik Kenti

Kilistra Antik Kenti

Alaaddin Tepesi

Konya gibi düzlük bir alanı, Mevlana Müzesi çok yakın  olan bu güzel tepeye çıkmanızı ve güzel profillik fotoğraflar çektirmenizi tavsiye ederiz.

Alaaddin Tepesi

Alaaddin Tepesi

Müzeler

Konya Mevlana Müzesi, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Konya Atatürk Evi Müzesi mutlaka zamanınızı ayırarak görmeniz gereken yerler arasındadır.

Konya Atatürk Evi Müzesi

Konya Atatürk Evi Müzesi

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Giresun'un En Güzel Yerleri başlıklı makalemizde En Güzel Yerler, Giresun ve Giresunda Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Konya’nın En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir