Kınalıada

İstanbul’a mesafe olarak en yakın ve diğer adalara nazaran en küçük olanıdır. İsmini adada bulunan kızıl renkli makilerden alır. Adını aldığı makilerden ziyade yeşilliği az, taşlığı fazlacadır. Bu adanın zorunluda olsa en ünlü ziyaretçileri arasında sürgün olarak gelen Romen Diyojen bulunur.

Kınalıada’da Neler Yapabilirim?

  • Bisiklet kiralayarak dolaşabilirsiniz.
  • Faytona binebilirsiniz.(Her ne kadar küçük olup 20 dakikalık yürüme mesafesinde olsada bulabileceğiniz dönemlerde bulunmaktadır. )
  • Çınar Tepesi, Teşvikiye Tepesi ve Manastır Tepesi’ni gezerek özellikle , Manastır Tepesi’nden İstanbul’u izleyebilir, çok güzel fotoğraflae çekebilirsiniz.
  • Ayazma’da denize girebilir, çok güzel dondurma yiyebilir, çok güzel balık lokantalarında kendinize çok güzel bir ziyafet çektirebilirsiniz.
  • Dilerseniz tarihi Kirkor Lusaroviç Ermeni Kilisesi’ni ve  Panagia ve Khristos Manastırları2nı da ziyaret edebilirsiniz.

Nerede Kalınabilir?

Pansiyon olarak Pembe Köşk Pansiyon tarihi dokusu ve sakinliğiyle kalabileceğiniz bir yerdir. İletişim olarak; 0 216 381 71 82 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Görsellerle Kınalıada

Pin It

Kınalıada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir