Kastamonu En Güzel Yerleri

Kastamonu hem deniz, hem de yemşeşil bir doğa tatili yapmak isteyenlerin öncelikli tercihleri olmalıdır. Kastamonu’da Yüzülecek Yerler Tıklayınız. 

Kastamonu’nun en güzel yerlerinin listesini sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Çok özel mimari ile yükselen evleri özellikle dikkatinizi çekecek olan Kastamonu, gerçekten görülmeye değer bir yerdir. Her ne kadar tam bir liste çıkarmaya çalışsakta eksiklerimiz mutlaka olacaktır, lütfen bu mazur görünüz ve yorumlarınızla tamamlayınız.

Ilıca Şelalesi

Pınarbaşı’nda bulunan bu muhteşem şelaleyi mutlaka görmelisiniz. Yeşilli mavinin ikili güzelliği altında Kastamou ziyaret listenizin en başında olması gereken yerdir. Özellikle konaklama olanaklarının fazlaca olduğu bölgede güzel bir kahvaltı ile güne başlayarak, doğa yürüyüşüyle, gün batımına karşı güzel bir günü noktalayabilirsiniz.

Ilıca Şelalesi

Ilıca Şelalesi

Valla Kanyonu

Pınarbaşı’na gidipte bu kanyona uğramamak olmaz tabi ki. Doğanın harikası bu kanyon her geçen gün ziyaretçilerini arttırmaktadır.

Valla Kanyonu

Valla Kanyonu

Kastamonu Kalesi

Bizans ve Candaroğlu Beyliği dönemlerinde yapıldığı ileri sürülen tarihi kaleye gitmenizi tavsiye ederiz.

Kastamonu Kalesi

Kastamonu Kalesi

Cide

Yüzülecek yerler kısmında ayrıntılı bahsetmemize rağmen, yüzmek istemeyenlerin bile görmesini tavsiye edeceğimiz bir yer vardır.  Gideros Koyu. Mutlaka bu güzelliği görmelisiniz.

Gideros Koyu

Gideros Koyu

Kastamonu Arkeoloji Müzesi

Merkeze oldukça yakın olup Cumhuriyet Caddesinde yer alan tarihin izlerini taşıyan müzeye özellikle eski döneme ilgi duyanların uğramasında fayda vardır.

Kastamonu Arkeoloji Müzesi

Kastamonu Arkeoloji Müzesi

Saydıklarımız yerler dışında bir çok tarihi mabet, han ve külliye yer alan Kastamonu’nun yaylalarıda oldukça meşhurdur, gidebileceğiniz yerleri şu şekilde tamamlanabilir.

Hanlar: Deve Hanı, İsmail Bey Hanı, Urgan Hanı, Gökçeağaç Hanı

Mağaralar: Ilgarini  Mağarası , Küre ilçesinde Sarpunalınca Mağarası , Şenpazar ilçesinde Kuyluç Mağarası

Yaylalar: Özellikle Kösem Yaylası başta olmak üzere, vakit bulabilirseniz uğradığınız bölgelerdeki bütün yaylaları görmek için vakit ayırınız.

 

Bir önceki yazımız olan Sarıkamış Kayak Merkezi başlıklı makalemizde En Güzel Kış Tatili, Kış Tatil Yerleri ve Sarıkamış hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Kastamonu En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir