Kartepe

Marmara Bölgesinde Kocaeli’de bulunan kış tatil merkezi olan Kartepe, İstanbul’a yakınlığından dolayı çok sayıda tatil severin uğrak noktalarından birisidir. Kartepe’ye ulaşımdan, bir çok farklı özelliğine kadar sizlerle bu yazımızda bilgileri paylaşacağız.

Kartepede Kayak Keyfi

Kartepede Kayak Keyfi

Kartepe’ye Ulaşım:

Özel araçlarıyla gelenler Tem yolu üzerinden, İstanbul yönünden gelenler İzmit Doğu girişinden, Ankara yönünden gelenler İzmit Batı girişinden geçerek kartepeye çok rahat ulaşabilirler. Diğer ulaşım için bir çok firmanın otobüs seferleri mevcuttur. Bunlardan bazıları:

  • Metro
  • Efe Tur
  • Ulusoy
  • Kamil Koç
Kartepe İçin Tabelayı Takip Edin

Kartepe İçin Tabelayı Takip Edin

Neden Kartepe

Ulaşım kolaylığından dolayı sadece hafto sonu tatili olanlar için bile tercih sebebidir. Kartepeye çıkarken maşukiye gibi bir çok yeri görme şansı yakalayacaksınız. Diğer tatil merkezerine örneğin sapanca’ya çok yakındır. Herhangi bir nedenden dolayı burada kalmak istemezseniz alternatifleriniz çok sayıda ve size yakın yerlerde olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Görülmesi Gereken Yerler başlıklı makalemizde Batman Hasankeyf, Çanakkale ve Çanakkale Gelibolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Kartepe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir