Kars’ın En Güzel Yerleri

Doğu Anadolu’nun en uç bölgesi olan Kars, Ani Harabeleri’nden, Susuz Şelalesine, Sarıkamış Kış Merkezine… kadar geniş perspektifli gezebileceğiniz bir ilimizdir.

Ani Harabeleri

Kars Ani Harabeleri Surp Kirkor Kilisesi

Kars Ani Harabeleri Surp Kirkor Kilisesi

Yapımı M:Ö 300 yıllara dayana, Akyaka ilçesine bağlı, Ocaklı Köyü’ne yakın olup, Arpaçay Nehri konumunda bulunmakta olup, Ermenistan sınırımızdadır. Ermeniler için özel bir yeri olan harabelerde özellikle Surp Kirkor kilisesi ve içindeki süslemeleriyle dikkat çekmektedir.

Susuz Şelalesi

Susuz ilçesi çok ayrıcalıklıdır. Özellikle çok güzel bir şelaleye ve önemli şifalı kaplıcalara sahip olan ilçeye mutlaka zaman ayırmalısınız.

Kars Susuz Şelalesi

Kars Susuz Şelalesi

Sarıkamış Kış Merkezi

Sarıkamış’ta yer alan pistler , piknik alanları, kayak merkezler… kısacası bir çok büyük kayak merkezlerinde yer alan her şeye sahiptir.

Sarıkamış demişken bir parantez açmak gerekir. Çünkü 90 bin şehidimizi verdiğimiz Sarıkamış hepimiz için ayrı bir yere sahiptir. Her sene Sarıkamış’ta anma etkinlikleri düzenlenerek on binlerce insanla yürüyüş gerçekleşir. Tarihi merak edenler için ise her yıl 3-4-5 ocak olarak gerçekleştirilir. En son 4 Ocak 2015 tarihinde bu yürüyüş gerçekleştirilmişti.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Yaklaşık olarak 182 farklı kuş türüne ev sahipliği yapan bu güzel cennet, biraz bakım istiyor. Bu güzelim yeri daha geliştirmek gerektiğini vurgulamamız lazım.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Kuyucuk Kuş Cenneti

Bir önceki yazımız olan En Huzurlu Tatil Beldeleri, Faralya Köyü başlıklı makalemizde En Güzel Tatil, En Huzurlıu Tatil ve Faralya Köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Kars’ın En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.