Karadeniz Turu

Karadeniz turları, batı, orta ve doğu karadeniz olarak sınıflandırılmakta olup en kapsamlısı doğu karadeniz ve en son durak Batum’u içine alan tur zinciridir. Çok sayıda özel firmanın düzenlediğin turlarda mola yerleri, oteller ve yiyecekler önceden, dahil olduğunuz tur kapsamındadır. Genellikle sabah kahvaltı ve akşam yemeği konakladığınız otellerde tur fiyatınıza dahil bir şekilde olurken öğle yemekleri 25-50 TL arasında değişen menülerde ve ekstra fiyatlıdır.

Seçtiğiniz turun resmi belgelerinin olup olmadığınıi servisler birliğine kaydını sorgulamayı ihmal etmeyiniz.

Karadeniz turuna çıkmadan önce yaz da olsa yaylaların ve yüksek kesimlerin serin havasından (alışkın olmadığınız için) kışlık kıyafetler almalısınız.

Spor ayakkabınız ve şapka ile güneş gözlüğünüz en çok ihtiyaç duyacaklarınız arasındadır.

Karadeniz'i en çok doğa severler tercih ediyor

Karadeniz’i en çok doğa severler tercih ediyor

Kaç günlük tursa o kadar iç çamaşırı ve en az yarısı kadar tişört en az 2,3 pantolon almayı ihmal etmeyiniz.

Fotoğraf makinesini söylememize gerek bile yok fakat en çok unutulanlardan biri bu oluyor. Telefonunuz, şarj cihazınız, fotoğraf makinenizin şarjı vs. tekrar kontrol ederek yola çıkınız.

Genellikle gece 12:30, 01:00 gibi saatlerde ortak merkezi noktalardan yolcu alınarak başlanan turlarda, hatırlatmamız gereken bir diğer husus ise tabi ki ya kitabınız veya müzik çalarınız. Özellikle arkadaşsız olarak yalnız tura katıldıysanız bunu unutmayın.

Kesinlikle atıştırmalık bir şeyler yanınızda bulundurunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Gaziantep'in Gezilmesi Gereken En Güzel Yerleri başlıklı makalemizde Gaziantep, Gaziantep'te Gezilecek Yerler ve Gaziantep'te Nere gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Karadeniz Turu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir