İzmir Şirince

İzmir Şirince tarihi, gezilmesi gereken yerleri, kalınabilecek yerler bu yazımızda sizlerle paylaşılacaktır.

İzmir’in tarihi kasabası Şirince, Selçuk’a bağlı özellikle 2012 sonrası isminden çokça bahsettiren 1800 haneli, adı gibi şirin bir kasabasıdır. Eski ismi Kırkınca olan bu güzel beldede geçim kaynağı olarak bağcılık, zeytincilik, şarap yapımı yaygındı. Özellikle  2012 senesinden sonra (inanılışa göre 2012’de kıyametin kopacağına ve Şirince’nin güvenli yer olarak etkilenmeyeceği yönündeydi.) Şirince’ye gelen yerli ve yabancı turist sayısı çok fazla sayıda arttı.

Eski Rum köyü olan Şirince’de Rum’lar tarafından yapılan Kiliseler, Şirincenin güzel doğası, evleri bir çok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şirincede kalabileceğiniz pansiyon türü yerler mevcut olmakta, fakat gitmeden önce yer ayırıp gitmenizde faydası olacağını sizlere belirtmemizde fayda vardır. Şirince’de Kalınabilecek Yerler yazımızda bu pansiyonlardan genişçe bahsettik.

Bir önceki yazımız olan Bodrum'un En Güzel Plajları 2 başlıklı makalemizde Bodrum Paljları, Bodrumda Denize Girilecek Yerler ve Bodrumda Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İzmir Şirince

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir