İzmir ‘in en güzel yerleri

Ege ‘nin incisi , tarihi , kültürü ve insanlarıyla her dönemin en güzellerinden olan bir yer İzmir…İzmir ‘in en güzel yerlerini sizler için derledik , görsellerle ayrıntılı olarak açıkladık.

1-Alsancak: İzmir’e gelip burayı görnediyseniz İzmir ‘e gelmiş sayılmazsınız. Sahil boyu denizin kokusu ve çimlerin üzerinde çıplak ayakla yürüyerek , içeceğini yudumlamayan bir İzmir ‘li yoktur. Bunun için ilk önce buraya gitmenizi tavsiye ederiz.

2-Kemeraltı-Konak: İstanbul’da kapalı çarşı neyse İzmir ‘de Kemeraltı odur. Özellikle sevdikleriniz için hediyeler alabileceğiniz, kendiniz için alış veriş yapabileceğiniz güzel bir yerdir. Kemeraltı esnafı ve uygun fiyatının yanı sıra kaliteli ürünleriylede duyulmuştur.

3-Saat Kulesi -Konak: İzmir ‘in simgesi olan saat kulesini Kemeraltını ziyaret ettiğiniz gün görmeden gelmemelisiniz. Nasıl ki her bir ilin kendisiyle özdeşleşen yeri vardır, İzmir için bu yer tam olarakta saat kulesidir.

4-İzmir Doğal Yaşam Parkı: Avrupa ‘nın en büyük doğal parklarından olan bu eşsiz güzellik Çiğli ilçesine bağlı Sasalı beldesinde bulunmaktadır. Çok cüzi bir fiyatla (3 TL , öğrenci 1 TL) gidip görebileceğiniz bu parkta yüzlerce farklı türde bitki ve hayvan yaşamaktadır. Otobüslerle ulaşımın rahatça sağlandığı bir yerdedir.

5-İzmir Fuarı: Her yıl Ağustos ayının sonunda açılan bu kültür şenliğine katılmanız sizi umduğunuzdan fazlasıyla memnun edecektir.Eğlence ve kültürün harmanlandığı fuar ziyaretçilerinden her yıl tam puan almaktadır. Özellikle çok uygun fiyatla ve seviğiniz yazarların imzasıyla bir çok kitap alabileceğinizi belirtmek isteriz. Ayrıca uluslararası düzeyde tanınmış ve kabul görmüş olması bizler için ayrıca gurur vericidir.

Aşağıdaki görsellerle İzmir ‘in gezilecek yerlerini özetlemeye çalışacağız.

İzmir Tarihi Asansör Tıklayınız

Pin It

İzmir ‘in en güzel yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir