İzmir Dikili Plajları ve Gezilecek Yerler

İzmir’de Yüzülecek Yerler Tıklayınız yazımızda genel anlamda bahsettiğimiz Dikili Plajlarını detaylı bir şekilde ele alıyoruz. Dikili plajlarını sıralayacak olursak:

Pizza – Kokarot – Hayıtlı Koyu – Killik – Çam Kamp – Kayra – Er – Ayazma – Zindancık – Kalem Adası – Garip Adası – Bademli Deniz Ilıcası – Belediye Halk Plajı bunlar arasında yer almaktadır.

Öncelikli olarak dikili ulaşımına bir yer verelim: Harita için tıklayınız

Dikili Plajları- Pizza

Pizza plajı her nerdeyse her mevsim turistleri ağırlamakta olup, en uzun sezon yapan plajlar arasında yer almaktadır.

Dikili Pizza Koyu

Dikili Pizza Koyu

İzmir Dikili- Nebiler Şelalesi ve Karagöl

İlçenin her mevsim ve sezon rağbet gören yerlerinden olan Nebiler şelalesi ve Karagöl krater gölü ile muhteşem doğaya sahiptir. Yabancı turistlerin plajlar kadar çok ilgi gösterdiği bu şirin şelale ve göl oldukça fotojenik, görseller elde etmeniz için tam istediğiniz yer olabilir. Ayrıca şifalı suları içinde bayağı bir misafir ağırlamakta olan bölge görülmeye değer bir güzelliktedir.

İzmir Dikili- Kalem Adası:

Sahile olan 400 metrelik uzaklığı ile gayet şirin bir adadır. Bitki örtüsü ve yapısı ile Bademli koyunda mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Kalem Adası

Kalem Adası

İzmir Dikili- Garip Adası

Her mevsim turist ağırladığını söylediğimiz Dikili’de yaz aylarının dışında en çok tekne turları düzenlenir, özellikle balık tutma keyfi yapılır. Işık saşan anlamlarında olan şimdi ki adı ise Garip adası olan bademli koyu yakınlarındaki bu güzel adalar tur sırasında rastlayacağınız güzellikler arasındadır.

Garip Adası Dikili

Garip Adası Dikili

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İzmir Dikili Plajları ve Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir