İzmir Dikili – Bademli Koyu

Bademli Koyu

Bademli Koyu

İzmir’de yer alan birbirinden güzel koyları tanımaya devam ediyoruz. besturkey.com ailesi olarak Ege’nin İncisi İzmir’in bizlerde ayrı bir yerinin olduğunu herkes bilir. İzmir Dikili’de onun kadar güzel olan Bademli Koyunda taile gitmeyi düşünenler neler yapabilir bu yazımızda bunlarla ilgili bilgiler verceğiz.

İzmir Dikili Haritası için tıklayınız.

Bademli çok şirin ve henüz çok kişi tarafından keşfedilmemiş bir yer. İlçe uzaklığı yaklaşık 7 km. olan bu güzel koyda kimsecikleri görmeden mutluluk içerisinde kafanızı dinleyebilirsiniz. Sizlere ilk ikram edecekleri içecek olan Koruk Suyu’nun tadına istesenizde istemesenizde bakacaksınız. Çünkü ikram eden birbirinden güzel insanlarla karşılaşacaksınız. Güzelliğini ve saflığını kaybetmemiş olan Bademli Koyu ve insanı sizleri çok iyi ağırlayacak. Bademli koyunun yakınlarında güzel bir yürüyüş, zevkli bir gün doğumunun yanı sıra gezmek için Kalem Adasını ziyaret edebilirsiniz.

Kalem Adası

Kalem Adası

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İzmir Dikili – Bademli Koyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir