İzmir ‘de Yüzülecek Yerler

1-Aliağa Plajı: 

İzmir ‘de denize girilecek güzel bir sahile sahip olan bu plaja , özel araçlarınızla ulaşım sağlayacağınız gibi , İzmir otogarından her 15 dakikada bir kalkan araçlarlada yaklaşık 45 dk. varabilirsiniz. İçerisinde rahatlıkla şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz suyundan ve kumundan memnun kalacağınız Aliağa plajı görselleri aşağıda verilmiştir.

 

2-Çeşme: 

Türkiye ve Dünya genelinde misafirler ağırlayan Çeşme’de bir çok güzel plaj bulunmaktadır. Bunları sizlerle paylaşalım. Çeşme ulaşım için tıklayınız.

*Ilıca Plajı: Görsellerdende anlaşılacağı gibi suyu ve kumsalıyla herkesi kendine hayran bırakan bir yerdir. Dünya ‘nın sayılı doğal , güzel plajları arasında yer almakta ve hafta sonları özellikle kalabalık olmaktadır.

 

*Ayayorgi Köyü: Çeşme merkeze uzaklığı yaklaşık olarak 1 km. Çeşme ‘ye gidildiğinde uğranılması gereken yerlerden biridir.İçerisinde çok güzel (Babylon, Sole Mare, Marrakech, Paparazzi, Cafepi) plajların bulunduğu köyde hoşça vakit geçireceksiniz.

 

*Pırlanta Plajı: İsmi gibi pırlanta gibi güzellikte olan plaj her sene  yurt içi – dışı olsun gelen bir çok misafini ağırlamaktadır.SİT alanı olması sebebiyle doğal güzelliği ve deniz, kumsal güzelliğinin birleşmesiyle öne çıkan Pırlanta plajı merkeze yaklaşık olarak 10 km. uzaklıkta bulunmaktadır.

 

*Altınkum Plajı: Çeşme’ye 10 dk. uzaklıkta bulunan bu güzel plaja toplu taşıma araçlarıyla gidebilmekte mümkündür. 500 metre uzunluğundaki sahili ve içerisinde bulunan bir çok işetmeyle müşterilerine hizmet vermektedir.

3-Dikili Plajları:

Dikili ‘de bir çok plaj ve beach clüp bulunmaktadır. Merkeze 40 km. uzaklıkta olan mavi bayraklı plajlarıyla dikkat çeken Dikili’deki başlıca  gidebileceğiniz plajlar ise Pizza – Kokarot – Hayıtlı Koyu – Killik – Çam Kamp – Kayra – Er – Ayazma – Zindancık – Kalem Adası – Garip Adası – Bademli Deniz Ilıcası – Belediye Halk Plajı. Özellikle Kamp alanları ve adalarıyla ön plana çıkan Dikili tatilcilerin uğrak yerleri arasında bulunmaktadır. Dikili ‘ye gitmek için ayrıntılı harita bilgisi için tıklayınız.

4-Foça Plajları:

Plajları , Kamping alanları ve adalarıyla ünlü olan Foça için ayrıntılı bilgiler ise şöyledir.

Mambo Beach Club:

Mambo Beach Club

Mambo Beach Club

 

*Kosava Plajı: Bir çok tur teknesi gelmekte olan plaj oldukça güzel bir suya ve kumsala sahiptir.

Kosava Plajı

Kosava Plajı

 

 

 

Pin It

İzmir ‘de Yüzülecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir