İstanbul’un En Gezilmesi Gereken Yerleri Kız Kulesi

Kız-Kulesi

Kız Kulesi

İstanbul’un sembolü olan Kız Kulesi için öncelikli olarak Üsküdar’a gelmelisiniz. Eğer Uzunçayır durağı tarafından geliyorsanız bir çok Üsküdar minibüsü ve otobüsü Kız Kulesi durağından geçmektedir. Bunun yanı sıra Üsküdar Sahilden gezerek 10 dakika gibi bir sürede Kız Kulesine ulaşabilirsiniz.

Üsküdar’dan Kız Kulesi’ne hareket eden küçük sallarla ve motorlarla karşılaşaacksınız. Üsküdar’da bu motorların önünde yer alan gişeden bilet alabilirsiniz. Öğrenci ve öğretmenlere indirimli fiyatların geçerli olduğu bilet fiyatları en son 15 TL gibi bir rakamdı.

Kız Kulesi’nin içerisinde bir restorant ve bahçesinde çay bahçesi ile karşılaşacaksınız. Kız Kulesi’ne çıkarken Kız Kulesi’nin hikayesini merdivenlerdeki görsellerde bulacaksınız. İsterseniz kendi hatıranız için  5 dakika içinde fotoğraf çektirebilirsiniz. Hediyelik ve hatıralık Kız Kulesi’ne özgü eşyalar alabilirsiniz. Kız Kulesi’nin üst katından güzel manzaraya karşı çok güzel kareler yakalayabilirsiniz. Son olarak fiyatlar için bir şey söyleyecek olursak, Kadıköy sahilde yer alan bir mekandan yaklaşık olarak 1,5 veya 2 kat daha fazla ücret tariflerinin olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul'da Gün Batımı

İstanbul’da Gün Batımı

Bir önceki yazımız olan Holidays in Turkey başlıklı makalemizde Basilica Cistern, Basilica Sistern ve Galata Tower hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İstanbul’un En Gezilmesi Gereken Yerleri Kız Kulesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir