İstanbul’da Halk Plajları

Özellikle günlük stresten uzaklaşmak isteyenler için İstanbul’da deniz keyfi başkadır. Bu yazımızda sizler için İstanbul’da Anadolu yakasında , Avrupa yakasında ve Ada’larda denize girebileceğiniz yerleri anlatmaya çalışacağız. Öncelikli olarak Anadolu yakasında denize girebileceğiniz plajlar ve görsellerinden bahsedelim.

1-Şile Ayazma Halk Plajı: Girişin ücrersiz olduğu Ayazma plajı sahili oldukça uzun ve suyu yüzmeye elverişlidir. Şile belediyesince görevlendirilmiş cankurtaranlar görev yapmaktadır. Yol tarifi için Şile halk plajını tıklamanız yeterlidir.

2-Poyrazköy Plajı : İstanbul’luların hafta sonu için tercih edecekleri güzel bir alternatif. Suyu ve sahiliyle gidenlerin beğenisini kazandığı bir yerdir. Yakınlarındaki limandan dolayı bazı bölgelerinde suyun temizliği kaybolsada , genel anlamda gidenlerin memnun kaldığı bir plajdır. Plaj içinde şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Ulaşım olarak Kadıköyden hareket eden boğaz turu tekneleriyle gidilebileceği gibi Beykoz ‘dan sonra 18 km uzaklıkta olan Poyrazköy Plajına özel aracınızla veya otobüslerlede  ulaşabilirsiniz.Poyrazköy Plaj yolunu tıklayarak ayrıntılı haritayı görüntüleyebilirsiniz.

3-Beykoz Küçüksu Plajı: Gayet güzel ve Boğaz manzaralı olan bu plaj içerisinde duş, büfe, lavabo , cankurtaran … kısacası bir plajda bulunması gereken her şey mevcut. Plaj içerisinde şazlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Resimdeki görsellerdende anlaşılacağı gibi gayet hoş vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Beykoz Küçüksu Plajı tıklayarak ulaşım için geniş haritalı bilgi edinebilirsiniz.  Uzmanların bir hatırlatması akıntıya dikkat etmeli ve bariyerleri geçmemelisiniz.

4-Yeşilköy Çiroz Plajı: İki koydan oluşan , içerisinde alışveriş yapılacak büfeler , kiralayabileceğiniz şezlong ve şemsiyeler, cankurtaranlar , duş kabinleri … gibi bir plajda arayacağınız çoğu şeye sahip. Son dönemlerde ki gidenlerin en büyük şikayetleri ise suyunun istenilen derecede temiz olmamasıdır. Buna karşın özellikle yazın hafta sonları yoğunluğuna bakılırsa memnun olanlarında çok sayıda olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yeşilköy Çiroz  Plajı Tıklayarak ulaşımına geniş olarak bakabilirsiniz.

5-Florya Menekşe Plajı: 620 metre uzunluğundaki sahili olan plaj içerisinde şezlong ve şemsiye olanaklarının yanı sıra lavobo, duş , soyunma kabinleri , cankurtaran … gibi bir plajda bulunması gereken çoğu olanağa sahip olabileceksiniz. Florya Menekşe Plajı Tıklayarak detaylı ulaşım için yararlanabilirsiniz.

Florya Menekşe Plajı

Florya Menekşe Plajı

6-Caddebostan Plajları: 2 ve 3 palajları ücretsiz olmasına rağmen Caddebostan 1 plajı yetişkinler için 10 TL, indirimli olarak öğrencilere 5 TL giriş ücreti alıyor. Ulaşım ve suyu yönünden cezbedici olan plajları görsellerle daha iyi anlayacaksınız. Caddebostan Plajları tıklayarak ulaşımına geniş ayrıntılarıyla erişebilirsiniz. Gidenlerin çoğunun ücretli kısmı tercih ettiğini belirtmek isteriz.

 

 

Pin It

İstanbul’da Halk Plajları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir