İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri, Kilyos

Killa ve Kilya nın birleşiminde adını alan, güzelliği ve kum anlamına gelen bu cümleler, hırçın sularından varlığından haber veriri gibi. Sizlerle bu yazımızda Kilyos’a ulaşımdan, neler yapabileceğinize kadar farklı başlıklarda bilgiler vereceğiz.

Kilyos Plajları

Kilyos’a Ulaşım

İETT’den 151 numaralı hat olan Hacıosman Metro- Kilyos hattını kullanabilirsiniz. Yani İstanbul Sarıyer’e bağlı olan bu güzel tatil yeri için Sarıyer’den geçen 151 numaralı hattı kullanabilirsiniz. Ayrıca Sarıyer Evlendirme Dairesinin karşısından kalkan minibüslerlede ulaşımı sağlayabilirsiniz. (Sarıyer’e gitmek için 25T ve 40 ; SARIYER – TAKSİM 25B ; SARIYER – BEŞİKTAŞ 25E ; SARIYER – KABATAŞ 25H ; HAVANTEPE – SARIYER – HACIOSMAN METRO hatlarını kullanabilirsiniz.)

Özel araçla gidecekler için ise, Sarıyer üzerini tercih etmenizi tavsiye ederiz, diğer alternatif olarak da Maslak istikametinde Bahçeköy geçişini kullanabilirsiniz.

Sörf için uygun dalgalar Kilyos'ta

Kilyos

Bir Sabah Kahvaltısı

Kilyos’a erken saatte giderek güne güzel bir kahvaltı ile başlamanızı tavsiye ederiz. Organik kahvaltı ürünleri ile yapacağınız güzel bir kahvaltının ardından sahil ve denizin tadını çıkarmadan uğrayabileceğiniz bazı yerler:

Kilyos Kalesi,

Büyük Çınar Ağacı, (İstanbul’un fethinde dikildiği söylenilmekte)

Su terazisi, taş iskelesi, kayıkhane ve koruganlar listenize ekleyebilceğiniz yerlerdir.

Muhteşem Aktiviteler:

Deniz Sörfü, Yüzme, Su Altı ve Su Üstü Sporları, Her yıl geleneksel Kiteboard (Uçurtma) Şampiyonası… Mutlaka gitmeniz ve yapmanız gerekenler liste arasında olmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Holidays in Turkey başlıklı makalemizde Basilica Cistern, Basilica Sistern ve Galata Tower hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri, Kilyos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir