İstanbul’a Yakın Tatil Beldeleri; Sapanca

İstanbul’a bu kadar yakın ve doğal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeden bu şekilde kalmayı başarabilen nadir tatil beldelerindendir.

İstanbul’a yaklaşık olarak 140 km uzaklıkta olup, gidiş yolunu özel aracınızla gidecekseniz yaklaşık olarak 1 saat 15 dakikada ulaşabileceğiniz güzel bir yola sahiptir. Bunun yanı sıra uzun yol otobüsleri ile merkezden bazı otellerin müşterilerine özel kaldırdığı servisler bulunmaktadır.

Sapanca’da Tatil

Temiz hava isteyenler için, hafta sonu değişiklik düşünenler için, kafa dinlemek isteyenler için… kısacası herkese ve her şeye uygun tatil arayanların yeri Sapanca. Konaklama olarak önceden rezervasyonlarla uygun fiyatlı konaklama yerleri bulabilirsiniz.

Sapanca’da Neler Yapılır?

Sabah erken 5, 6 gibi yola çıkılır. Sabah kahvaltısı çok güzel bir şekilde yapılır. Güzel bir göl gezisinin ardından özellikle kiremitte alabalık keyfi yapılır. İsteğe göre değişir ama tavsiyemiz öğle yameğinden sonra güzel bir semaver çayıdır.

İsteğinize göre Sapanca Göl’ünde yapabileceğiniz aktivitelere katılabilirsiniz.

Kafanızı dinleyip, farklı bir atmosferde kendinize gelebileceğiniz Sapanca Göl’ü gezisi sizleri mutlu edebilir.

Akşam gün batımı ile birlikte eşinizle veya arkadaşınızla güzel bir yemekle günü tamamlayabilirsiniz.

Görsellerle Sapanca

Bir önceki yazımız olan Holidays in Turkey başlıklı makalemizde Basilica Cistern, Basilica Sistern ve Galata Tower hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İstanbul’a Yakın Tatil Beldeleri; Sapanca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir