İstanbul’a Yakın Huzurlu Tatil Beldeleri; Maşukiye

İstanbul’un stresinden ve iş yoğunluğundan bunalanlar için kişisel veya ailecek rahat bir nefes alabilecekleri güzel bir alternatif olarak karşımıza Maşukiye çıkıyor. Maşukiye’de neler yapılabilir, nerede kalınabilinir gibi soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Maşukiyede Hoşça Vakit Geçirebilirsiniz

Maşukiyede Hoşça Vakit Geçirebilirsiniz

Maşukiye Sapanca Gölü’ne sınır, muhteşem Kartepe zirvesinin yamaçlarında bulunmaktadır.

D100 karayolundan çamlıca gişelerinden sonra ortalama 1 saate ulaşabileceğiniz, 120 Km uzaklıkta bulunan bu huzurlu, bol oksijenli tatil beldesinde pansiyonlar ve otellerde kalabileceğiniz gibi, kısa mesafeli olduğundan günübirlik gidiş-geliş yapanların sayısı bir hayli fazladır. Bizim size tavsiyemiz eğer vaktiniz varsa Maşukiye’nin çok hoş bahçeli, ferah odalı otel veya pansiyonlarında kalmanız.

Maşukiye Doğayla İç İçe

Maşukiye Doğayla İç İçe

Maşukiye’de Ne Yenir, Ne İçilir?

Maşukiye’de öncelikle bol oksijenden dolayı bir hayli acıkacağınızı hatırlatarak başlayalım. Sabah saatlerinde orda olacaksanız Maşukiye’ye özgü çok güzel organik bir kahvaltıyla güne başlamalısınız. Öğle saatlerine doğru muhteşem doğasıyla birlikte yiyebileceğiniz güzel bir alabalık tavsiye ederiz. Bunun üzerine çoğunlukla ikram olarak getirilen semaver çayı ise mutlaka yudumlamanız gereken bir lezzet.

Maşukiye

Maşukiye

 

Pin It

İstanbul’a Yakın Huzurlu Tatil Beldeleri; Maşukiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir