İnternetten tatil alırken dikkat edilmesi gerekenler

Herkesin hayali güzel bir tatil geçirmektir, kimse istemez ki güzel bir tatil planlarken dolandırıcılardan korunmak için neler yapmalıyız? İnternet ortamında bir çok alış-veriş gerçekleştirirken dikkat etmemiz gerektiği gibi;  tur, otel,  vb. tatil alışverişlerinizde dikkat etmeniz noktaları maddeler halinde sizlerle paylaşacağız.

İnternetten Tatil Satışı Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternetten Tatil Satışı Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kesinlikle zorunlu seyahat sigortası poliçesi ile acente iflası, ulaşım ve aldığınız hizmeti garantiye alan madde varlığına dikkat etmelisiniz.
  • Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), üyesi acenteleri tercihleriniz sizler için daha mantıklı seçim olabilir. Seçtiğiniz acentenin mutlaka TÜRSAB kaydını sorgulayınız.
  • Tanınmış, yıllardır bu işi yapan firmaları tercih ediniz, veya çok iyi araştırma yapınız.
  • Aşırı indirim uygulayan ve hiç tanınmamış firmalar için, vaad ettiği otelleri, ulaşım araçlarını sorgulayın. Acente size otel ve tur ismi söylediğinde gerekli otel ve turların numarasını sizler internetten bularak sorgulayın, ilgili yorumlara göz atın. Unutmayın erken rezervasyon dışında turlar arasında çok fark olması zor. Fiyatlar birbiriyle uyumlu olmalı.
Tatil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Fiyat olarak ödeyeceğiniz ücretin, her şey dahil fiyatını lütfen önemseyin, size söyledikleri ücrete fazladan kdv eklemesine karşı aşırı özen gösteriniz.

Bu konuyla ilgili sizinde yorumlarınızı paylaşmaya çalışacağız. Hepinize iyi tatiller…

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tatil Çantasında Neler Olmalı? başlıklı makalemizde Tatil Çantası, Tatil İçin Bavul Hazırlama ve Tatil İçin Gerekli Olanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İnternetten tatil alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir