Giresun’un En Güzel Yerleri

Fındık diyarı Giresun…Karadeniz Bölgesi’nin en güzel plajlarına sahip olan Giresun’da tarihi yapıları ve doğal güzellikleri aynı anda görebilmeniz mümkündür.

Giresun Adası

Denizden 1 mil ötede yer alan bu güzel ada için bir çok hikaye vardır. En çok kabul görenlerinden biri ise eski amazon kadın savaşçılarının bir zamanlar bu tarihi adada yaşadıkları yönünde.

Giresun Adası

Giresun Adası

Giresun Kalesi

Şehirle özdeşleşmiş olan kale hem kendisi, hemde içerisinden Giresun manzarasıyla görülmeye değer bir yerdir. Kale içerisinde yer alan anıt mezarlar ve güzel mağaralar dikkatinizi çok çekecek.

Giresun Kalesi Manzarası

Giresun Kalesi Manzarası

Tirebolu Kalesi

Kayalıklar üzerinde hakim bir noktada yer alan bu güzel kale, yarımada içerisinde bulunmaktadır. Zamanınızı bura içinde ayırmanızı tavsiye ederiz.

Tirebolu Kalesi

Tirebolu Kalesi

Giresun Müzesi

İlk çağ medeniyetlerinden günümüze kadar uzanan dönem eserlerinin sergilendiği müzeyi mutlaka ziyaret listenize eklemelisiniz.

Giresun Muzesi - Eski Gogora Kilisesi

Giresun Muzesi – Eski Gogora Kilisesi

Atatürk Evi Müzesi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında Giresun’a geldiğinde kaldığı ev olan bu güzel yeri Şebinkarahisar’a geldiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Evi Müzesi

Meryemana Manastırı

Sümela Manastırı kadar ünlü olmasada ona çok benzeyen bu manastır gerçekten görülmeye değerdir.

Meryemana Manastırı

Meryemana Manastırı

Kümbet Yaylası

Giresun’un doğasına doymak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır, Kümbet Yaylası. Doğasının müthiş güzelliği ile görenlerin hayran kaldığı özelliktedir.

Gelevera Deresi

80 km. uzunluğundaki harika dereyi zaten göreceksiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Adana'da Görülmesi Gereken Yerler 2 başlıklı makalemizde Adana, Adanada Nere Gidilir ve Adanada Tarihi Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Giresun’un En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir