Gaziantep’in Gezilmesi Gereken En Güzel Yerleri

Mutfağı, kültürü, doğası, tarihi… kısacası her şeyi ve her yeriyle görülesi ve gezilesi gereken yurdumuzun en güzel illerinden biridir.

Gaziantep denilince yöresel lezzetlerine değinmeden olmaz. Bunun için yazımızın sonunda güzel yöresel lezzetler, sizlerle paylaşılacak.

Atatürk Anı Evi Müzesi

İlk uğrama yeriniz Mustafa Kemal Atatürk’ün  Anı Evi Müze’si olmasını tavsiye ederiz. Ata’mzın anısına restore edilmiş bu güzel evi ziyaret listenize eklemelisiniz.

Gaziantep Atatürk Anı Evi Müzesi

Gaziantep Atatürk Anı Evi Müzesi

Zeugma Mozaik Müzesi

Dünya’nın sayılı müzelerinden olan, tarihin sırlarını yansıtan bu güzel müzeyi mutlaka görmelisiniz.

Zeugma Müzesi

Zeugma Müzesi

Botanik Bahçe

Gaziantep’in en güzel doğal bahçesi olan bu botanik bahçede, nişan ve düğün dış çekim yapanların sayısı oldukça fazla. Gezi listenize mutlaka bunuda eklemelisiniz. Ayrıca Dulukbaba Tabiat Parkı’nı doğa severlerin gezme listenizde olabilir.

Gaziantep Botanik Bahçesi

Gaziantep Botanik Bahçesi

Gümrük Hanı

Tarihin en eski hanlarından olan bu güzel han listenizde olmalı.

Gümrük Hanı

Gümrük Hanı

Rum Kalesi

Gaziantep’in en güzel yerlerinden olan kale, hafta sonu için bulunmaz bir fırsatttır. Doğası ve tarihi ile mutlaka zaman ayırmanız gereken bir yerdir.

 

Gaziantep Rum Kalesi

Gaziantep Rum Kalesi

Gaziantep mutfağı meşhur baklavasından, çağla aşına kadar saymakla bitiremeyeceğimiz zengin bir mutfağa sahiptir. Özellikle etli yemekleri ve kebepları ile meşhur olup ayrıcasahte yuvarlama, bakla, çiğdem aşı, elma aşını yemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Erzurum'un Gezilecek En Güzel Yerleri başlıklı makalemizde Erzuruda Yapılacaklar, Erzurumda Tatil ve Erzurumun En Güzel Yerleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Gaziantep’in Gezilmesi Gereken En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.