Fethiye Ölüdeniz

Muğla’ya bağlı olan bu Dünya’ca ünlü ilçemizde tarihi, kültürel, eğlenceli bir tatil geçirmek için konuk oluyoruz. Tarihi Likyalı’lara kadar giden tarihi beldede ki tarihi yerlerden başlayarak, mutlaka görmeniz gereken yerleri sıralayacağız. bunlar arasında çok şirin bir kasaba olan Göcek’i görmenizi tavsiye ederiz.

Fethiye Kral Mezarlıkları(Telmessos):

Rivayetlere göre adını antik çağda Apollon’un oğlu olan Telmessos’tan alan, sonrasında  “Meğri” ismiyle anılan ve yakın tarihimizde Fethiye  olarak günümüze kadar gelen lahitler, mezarlar bir çok yerli ve yabancı turist ziyaretine misafirlik etmektedir.

Gemili Adası:

Bizans ve Roma dönemine ait kalıntıların 1990 yılında yapılan arkeolojik çalışmaların sonucunda gün yüzüne çıkarıldığı tarihi önemdeki yerde zeytin ve çam ağaçlarının varlığı ayrı bir güzellik sunmaktadır. Gemilerle, teknelerle ulaşabileceğiniz bu tarihi ada merkeze yaklaşık olarak 7 Km uzaklıktadır.

 

Kelebekler Vadisi:

1.dereceden SİT alanı olarak koruma altında bulunan Dünya’ca en ünlü merkezlerimizden olan vadi tam anlamıyla doğanın bir mucizesi. Adını aldığı Kelebekler vadi üzerinde ağaçlara ve kayaları çevrelemiş bir şekilde bulunmaktadır. Çoğu kamping tutkunları burayı tercih eder. Fethiye’ye gidip, Kelebekler Vadisi’ni görmeden gelmemelisiniz.

 Fethiye Saklıkent Kanyonu:

Bu doğa harikası yeri bir çoban keşfedip hizmete açıyor. Tek kelimeyle müthiş bir yer. Giriş ücreti ve yemek fiyatlarının gayet makul olduğu Saklıkent Kanyo’nuna gitmenizi tavsiye ederim. Sözle anlatılamayacak kadar güzel olup çokça bilinmeyen  bu yere  daha fazla görselle yer vermek istiyorum:

 

 

Pin It

Fethiye Ölüdeniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir