Erzincan’da Görülmesi Gereken Yerler

Erzincan şelaleleriyle, sportif etkinlikleriyle(rafting, yamaç paraşütü…), doğasıyla, muhteşem dağları, kaplıcalarıyla, kendine özgü geleneksel mutfağıyla Doğu’da mutlaka görmeniz gereken çok güzel bir ilimizdir. Her mevsimde ayrı bir güzelliği yansıtan Erzincan ekinlerinin kalktığı dönemde ayrı güzel, ekim başlayınca ayrı güzel, kısacası her haliyle görülmesi gereken bir ilimşzdşr.

En çok sevilen sözlerden biriside şudur, Yaşayanlar ikiye ayrılır; biri canlılar, ikincisi Erzincan’lılar. Gelelim Erzincan’ı görselleriyle ve ayrıntılarıyla sizlerle paylaşmaya.

Merkez

Öncelikle 1939 depremiyle büyük bir yıkıma uğrayıpta, buna rağmen çok iyi bir şekilde kendini toparlayan Erzincan merkeziyle bir çok şehre ilham vermiştir.

Erzincan Merkez

Erzincan Merkez

 

Girlevik Şelalesi

Ülkemizin en güzel şelalelerinden olan, ilk ziyaret yerinizin olması gereken yerlerden biridir. İl merkezine yaklaşık olarak 30 Km uzaklıkta olup, çok güzel bir çay üzerinde bulunmaktadır. Girlevik Şelalesi’nden güzel görselleri sizlerle paylaşıyoruz.

Erzincan Girlevik Şelalesi, Muhteşem Görüntüsü

Erzincan Girlevik Şelalesi, Muhteşem Görüntüsü

Ekşisu Kaplıcası

Erzincan’ın şifa kaynağı, özellikle iç organlara çok iyi geldiği söylenen maden sularının çıktığı bu güzel alanı mutlaka görüp, yararlanmanızı tavsiye ederiz. Merkeze çok yakın olup 11 Km uzaklığında ve kaplıcalarına girme fırsatını kendinize mutlaka yaratın.

Erzincan Ekşisu

Erzincan Ekşisu

Aygır Gölü

Erzincan’da Üzümlü ilçesine bağlı olan bu güzel gölü ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Erzincan Aygır Gölü

 

Erzincan’da Rafting

Erzincan Karasu’da muhteşem bir suda, çok ayrı bir heyecan için Rafting tercihinde bulunmanız iyi bir tercih olacaktır.

Erzincan Karasuda Rafting

Erzincan Karasuda Rafting

Erzincan’da Paraşüt Keyfi

Erzincan’ın güzel dağlarından muhteşem bir adrenalin için mutlaka denemeniz gereken aktivitedir. Farklı yerlerden bu etkinliği tercih edebilirsiniz. Tercihinize göre merkeze 5 km uzaklıkta olan tepelerede, daha uzaklarada gidebilirsiniz.

Keşiş Dağından Yamaç Paraşütü

Keşiş Dağından Yamaç Paraşütü

Erzincan Tulum Peyniri, Balı, Çökeleği, Ketesi, Sarmusaklı, Babukko, Keşke, Siron, Mantı, Haşıl,  Yalancı Köfte ve özellikle dönerini tatmanızı tavsiye ederiz.

Erzincan Tulum Peyniri

Erzincan Tulum Peyniri

 

Bir önceki yazımız olan En Huzurlu Tatil Beldeleri, Faralya Köyü başlıklı makalemizde En Güzel Tatil, En Huzurlıu Tatil ve Faralya Köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Erzincan’da Görülmesi Gereken Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir