En Güzel Tatil Beldeleri; Assos

Yaşanılası ve tatil yapılması gereken illerin ilk sıralarında olan Çanakkale’ye bağlı bu güzel ilçede, antik yerleşim alanlarından, güzel plajlara, doğal güzelliklerden, bir çok tarihi yapıya ev sahipliği yapan Assos’u bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Assos’la özdeşleşen yerlerin başında, Behramkale, Antik Kentler, Kadırga Koyu gelmektedir. Bu güzel yerlerin görselleriyle açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Behramkale

Assos Behramkale

Assos Behramkale

Güzelliğinde tarihi bir doku barındıran bu çok hoş tatil beldesine her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Tarihi köprüsü, muhteşem denizi ve plajıyla eğlencelerin gün boyu sürdüğü, akşam eğlencelerinin durmak bilmediği bu hoş tatil beldesinde kalabileceğiniz çeşitli konaklama yerleri bulunmaktadır.

Antik Kentler

Assos Athena Tapınağı ve Antik yerleşim yerlerinde tarihin M.Ö’sine gidilmekte, güzel tarihi dokuya canlı şahitlik yapılmaktadır.  Assos Antik Kenti denize hakim bir yerde olup muhteşem manzarasıyla görenlerde hayranlık uyandırmaktadır.

Assos Antik Kenti

Assos Antik Kenti

Kadırga Koyu

Hakkında çok fazla söze gerek olmayan muhteşem güzelliğiyle dünyaca ünlü olan bu koya mutlaka uğramalısınız. Muhteşem plajları ve suyu ile nerdeyse her gidip görende hayranlık uyandıran bir güzelliğe sahiptir.

Assos Kadırga Koyu

Assos Kadırga Koyu

 

Asos’ta

Farklı sosyal aktivitelerin yanı sıra kamping alanlarının varlığıyla çok sayıda çadır tatili yapmak isteyenlerin uğrak yerlerindedir.

Assos Kamping alanları

Assos Kamping alanları

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İnternetten tatil alırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı makalemizde İnternetten Tatil Alınırmı, İnternetten Tatil Alırken Dikkat ve İnternetten Tatil Satışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

En Güzel Tatil Beldeleri; Assos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir