Edremit’te Gezilecek Yerler

Balıkesir’in bu şirin tatil merkezinde gezip, görebilceğiniz çok sayıda doğal, tarihi yerler ve damak tadınıza uygun yöresel lezzetler bulunmaktadır. Bu güzel yerlerin listesini sizlerle görselleriyle birlikte paylaşıyoruz.

Kazdağı Milli Parkı:

Bu güzel doğal milli park Dünya’da nadir bulunabilecek özellikte olup, kazdağlarının bütün güzelliğini yansıtmaktadır. Özellikle içerisinde bir çok güzellik barındırmaktadır. Şahinderesi kanyonu görenlerde hayranlık uyandırmaktadır.

 

Antandros Antik Kenti

Edremit’te Altınoluk’a 2 km uzaklıkta bulunan Troas kentidir. Tarihi M:Ö 1200’lü yıllara dayanan bu antik kentte  surlar, yollar, Roma Evleri ve bir çok tarihihi yapı bulunmaktadır.

Antandros Antik Kenti

Antandros Antik Kenti

Sütüven Şelalesi / Hasanboğuldu Göleti

Kaz Dağlarının denize bakan çok güzel yamaçlarında bulunan doğasıyla ve manzarasıyla Edremit’te mutlaka görülmesi gerekne yerlerin başında gelmektedir.

Edremit Kaplıcaları

Şifa kaynağı olarak bir çok insanın ziyaret ettiği yerdir. Eklem ağrıları ve romatizmal ağrılara iyi geldiği söylenen bu sulara her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir.

  • Güre Kaplıcası,
  • Entur Kaplıcası,
  • Derman Kaplıcası.

Edremit Piknik Alanları

Ailece çok güzel piknik yapabilceğiniz en gözde piknik alanlarınız sizlerle paylaşıyoruz.

  • Çağlayan Piknik Alanı
  • Güre Gelinçamı Piknik Alanı

 

 

 

Bir önceki yazımız olan En Huzurlu Tatil Beldeleri, Faralya Köyü başlıklı makalemizde En Güzel Tatil, En Huzurlıu Tatil ve Faralya Köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Edremit’te Gezilecek Yerler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir