Edirne’de Gezilecek Yerler 2

Bu yazımızda Edirne’nin Gezilecek Yerlerine devam edeceğiz.

Ainos Antik Kenti, Ülkemizin en batısında yer alan bu antik kent bir çok Arkeolog için önemli bir araştırma merkezi olmuşltur.

Ainos Antik Kenti

Ainos Antik Kenti

Edirne Müzesi, tarihin verdiği avantajla çok sayıda ve çeşitle sergilenen tarihi eserler bulunmaktadır. Edirne müze bakımından İstanbul’la yarışır özelliktedir. Özellikle Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi, Sarayiçi Balkan Savaşı Şehitliği ve Edirne Sağlık Müzesi, tarih severler için iyi bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Edirne Müzesi

Edirne Müzesi

Edirne Adalet Kasrı, Edirne’nin tarihi dokularından olan bu tarihi yapı konumu ve manzarasıyla gerçekten görülmeye değer bir yerdir. Mimar Sinan’ın eserlerinden biri olan bu tarihi yapı duruşu ve güzelliğiyle tarihe adeta meydan okumaktadır.

Edirne Adalet Kasrı

Edirne Adalet Kasrı

Hafızağa Konağı Dünyaca standartlarda olup, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Günümüzde de UNESCO bürosu olarak hizmet vermektedir.

Hafızağa Konağı

Hafızağa Konağı

Uzunköprü, 1444 yılında Osmanlı Döneminde yapılan bu tarihi köprü duruşu ve ihtişamıyla görenlerde hayranlık uyandıran tarihi yapılar arasında yer almaktadır.

Tarihi Edirne Uzunköprü

Tarihi Edirne Uzunköprü

Arasta Çarşı, 100’e yakın dükkan ve farklı ürün ve hediyelik eşyaların çok rahat bulabileceğiniz Arasta Çarşından başka bir diğer ziyaret edebileceğiniz tarihi çarşı ise Ali Paşa Çarşısı’dır.

Ali Paşa Çarşısı

Ali Paşa Çarşısı

 

 

Bir önceki yazımız olan Yalova'da Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Armutlu Kapıcaları, Atatürk Köşkü Müzesi ve Çınarcık hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Edirne’de Gezilecek Yerler 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir