Didim’de Tatil

Aydın’ın tatil merkezi Didim tarihi, doğal güzellikleri ve muhteşem denizi, güneşiyle yerli, yabancı turistlerin uğrak mekanların başın gelir. Bu yazımızda Didim’le ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşılıp, Didim’de kalınabilecek yerler ile ilgili linkimizi sizlerle paylaşacağız. İsmini yakınlarındaki antik Didyma’dan alır. Gündüz güneş ve deniz keyfi sürmek isteyip, akşam eğlencelerinin hiç bitmesin diyenlerin aradığı yer tamda burası. Bir çok sportif faaliyet, animatörlerin eğlenceli gösterileri, yarışmalarla günlerin nasıl geçtiği anlaşılamayan Didim’e gidenler bir daha gitmek için tatili iple çekiyor.

Didimde Neler Yapılabilir?

Türkiye’nin hatta Dünya’nın en güzel plajlarında Altınkum Plajı Didim’e gelenlerin en uğrak yeri.

Didim Altınkum Plajı

Didim Altınkum Plajı

Didim’de Altınkum’dan başka gidebileceğiniz diğer güzel plajları  ise Yeşilkent, Orman kampı ve Sahte Cennet plajları olarak sıralanabilir. Denzinin yanında büyük Aqua parklarıylada güzel vakit geçirebilirsiniz.

Doğal ve Tarihi Yerleri:

Bafa Gölü doğal parkı, Miletos Antik Şehri ve Priene Antik Şehri tarihi ve doğal güzelliklerini bütünüyle yansıtmaktadır.

 

Didimden Farklı Kareler

Didim’de Kalınabilecek Yerler Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Bodrum'un En Güzel Plajları 2 başlıklı makalemizde Bodrum Paljları, Bodrumda Denize Girilecek Yerler ve Bodrumda Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Didim’de Tatil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir