Çocukla Tatil Yolculuğu

Her tatil öncesi kimsenin hesap etmediği fakat en önemli ayrıntı yolculuktur. Hemen hemen herkes direk tatile odaklandığı için bunu hesap bile etmezler. Hele ki bu yolculuk sırasında çocuğunuz yanınındaysa bu durum karşısında normalden çok daha fazla dikkatli hareket etmelisiniz. Çocukla yolculuk sırasında olmazsa olmazlarınızı sıralayarak, okuyucu yorumlarınada yer vereceğiz.

Çocukla Tatilde Dikkat Edilecekler

Çocukla Tatilde Dikkat Edilecekler

  • Yolculuk sürenize göre çocuğunuzun canının sıkılması çok doğaldır. Bu durumu en aza indirebilmek adına, çocuğunuzun hoşuna gidebilecek  oyuncak, resim defterleri… kısacası çocuğunuzun hoşuna giden şeyleri almayı ihmal etmeyin!
Çocukla Tatil yolculuğu

Çocukla Tatil yolculuğu

  • Molalarda mide bulandırmaya davet çıkaracak yağlı, kızartma türü, baharatlı veya çocuğunuza alerjiye neden olabilecek şeyler yedirmeyin!
  • Yol boyunca oluşabilecek ufakda olsa kazaları göz önünde tutarak yara bandı, tentürdiyot, ateş düşürücü… gibi ilk yardım malzemeleri bulundurunuz.
  • İshal’e karşı hem kendiniz hem de çocuğuuz için mutlaka bir ilaç bulundurunuz.
  • Çocukalrınızın kıyafetine dikkat etmeli, ve yolculuk sırasınca uykuya dalınca üstüne örtecek yorganı ihmal etmeyiniz.
  • Çocuğunuzu yol tutabilir, bunun için gerekli önlemleri almalısınız.

Maddelere ek olarak kullanıcı yorumlarınızıda okumanızı tavsiye ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin Tektonik Gölleri başlıklı makalemizde En Güzel Göller, Gezilecek Göller ve Göl hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Çocukla Tatil Yolculuğu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir