Çeşme’de Tatil

İzmir’in incisi olan İzmir’in de incisi Çeşme. Evet Çeşme’de tatil yapacaklar nerelere gidebilir, neler yapabilir gibi soruları cevapladıktan sonra yazımızın sonunda Çeşmede kalınabilecek yerler adlı yazımızıda sizlerle paylaştık.

Çeşme’de Türkiye’nin en güzel plajlarının yanı sıra gezilecek bir çok tarihi yapı ve müze bulunmaktadır. Sabah deniz, kumsal ve güneşin tadına varmanızı mutlaka termal sulara girmenizi  tavsiye ediyoruz. Çeşmede gidebileceğiniz plajlar listesi Çeşme Boyalık Koyu, Çeşme Dalyanköy Sakızlı Koy, Aya Yorgi Koyu, Çeşme Paşalimanı Plajı, Çeşme Pırlanta Plajı, Çark Plajı, Ilıca Plajları.  Çeşmenin en güzel plajlarını ve yerlerini görselleriyle birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

Çeşme’de sadece deniz, kumsal ve güneş tatili ile yetinmek istemeyenler için gezilebilecek tarihi, kültürel ve doğal güzellikleride paylaşmak istedik. Çeşme’nin sembolü olan Çeşme Kalesi’nden bu tura başlayabilirsiniz. Çeşme Kalesi’nin müthiş manzarasının yanı sıra bu tarihi yapının içerisinde bulunan  müzesinde özellile tarihi silahlar, çömleklersergilenmektedir.

Çeşme Kervansarayı çok güzel bir yapı olup günümüzde Otel hizmetide  vermektedir.

Erythrai Antik Kenti tarihi dokusuyla tarih severleri mest edecektir.

1. dereceden SİT alanı olan Germiyan Köyü çok şirin ve gezilmeye değer tarihi bir yerleşim birimidir.

Dünya’da sayılı olarak yetiştirildiği bu güzel alanı ziyaret etmenizi öneririz.

 

 Çeşmede kalınabilecek yerler

Bir önceki yazımız olan Bodrum'un En Güzel Plajları 2 başlıklı makalemizde Bodrum Paljları, Bodrumda Denize Girilecek Yerler ve Bodrumda Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Çeşme’de Tatil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir