Bitlis’in En güzel Yerleri

Bitlis Van Gölü’nün en güzel manzarasına sahip yeridir. Şöyle ki Van Akdamar Adası (Ahtamara Kilisesi) ve Bitlis Ahlat ülkemizin en güzel manzarasına sahip ve fotojenik yerlerindendir. Bu yazımızda sizlerle Bitlis’ini tarihi ve doğal güzelliklerini paylaşacağız.

Ahlat

Objektif olamayacağım belki ama, Türkiye’nin en güzel yerlerinden olup maalesef ki iyi tanıtılamadığı için pek fazla duyulmamış çok güzel bir tatil beldesidir. Yöre insanı, yöresel lezzetleri ve doğası ile mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Tarihin derinliklerine uzanabileceğiniz dokusunu her adımda hissedebileceğiniz Ahlat, Çift Kümbet,  Sahil Kalesinden, müzesine kadar çok sayıda değerli eser sergilemektedir. Doğanın bozulmadığı ender yerlerden olan Ahlat için 1 gününüzü ayırmanızı ve pişman olmamanızı temenni ederiz.

Ahlat

Ahlat

Tatvan

16. yy uzanan tarihi ile El Aman Hanı, Rahva Kervansarayı, Nemrut Krater Gölü gibi ülkemizin en tarihi ve doğal güzedlliklerine sahi olan yerlerine sahiptir. Ahlat ve Tatvan yörenin en çok ziyaret edilen ilçeleri arasında yer almaktadır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan En Huzurlu Tatil Beldeleri, Dalaman başlıklı makalemizde Dalaman, Dalamanda Neler Yapılabilir ve Dalamanda Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Bitlis’in En güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir