Artvin’in En Güzel Yerleri

Artvin insanının güzelliğinin doğasına vurduğu, Tüekiye’nin en güzel memleketlerinden birisidir. Çoğu kişi Karadeniz turlarıyla görme fırsatı yakaladığı yerde, bireysel gidildiği zaman biraz daha fazla zaman ayırarak gezmenizi tavsiye ederiz. Artvin doğanın bütün güzelliğini görebileceğiniz bir yer olmasının yanı sıra tarihi yapılarıylada ön plana çıkmaktadır. Heleki bir adım ötesi olan Batum’a (vizesiz gidebilirsiniz) mutlaka uğramalısınız. Öncelikle Artvin’nin müthiş manzaralarının yer aldığı görsellere yer verip, sonrasında nasıl bir gezi planlamanız gerektiği konusunda yazımızı sizlerle paylaşalım.

 

 

Artvin’de mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında Hopa, Borçka, Karagöl gelirken görsellerde yer verdiğimiz Milli Park alanları sizlere çok farklı duygular yaşatmayı vadettmektedir demeyi  ihmal etmememiz gerekir.

Çoruh Nehrin’de rafting, doğal alanda güzel bir yürüyüş, ata binme, safari turları… Bir çok çeşitli aktivite gerçekleştirebileceğiniz artvin’in tarihi yerlerinin başında, inanç merkezleri ve muhteşem kaleleri gelmektedir.

Bu yerlere diğer yazımızda ulaşabilirsiniz…

 

Bir önceki yazımız olan Denizli'nin En Güzel Yerleri başlıklı makalemizde Denizli Horozu, Güney Şelalesi ve Hierapolis Antik Kenti hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Artvin’in En Güzel Yerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir