Adana’da Görülmesi Gereken Yerler

Akdeniz’in Beyaz Cennet’i olan Adana tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle görülmeye değer bir şehirdir. Özellikle Çukurova Üniversitesi ve öğrencilerin maddi manevi olarak çok katkı sağladığı bölgede nerelere gidilir, nerelerde konaklama yapılır, neleri ünlüdür hepsini sizler için derledik.

Tarihi MÖ 1900’lü yıllara uzanan bu tarihi kentin önce yemek kültüründen başlayalım. Dünyaca meşhur Kebabı ve Şırdan’ı ve Yüksük Çorbası’yla müthiş lezzetler sunuyor.

 

Adana Kebabı

Adana Kebabı

Bir çok antik yapıyı barındıran Adana’da vakit bulursanız hepsini eğer çok vaktiniz yoksa Misis Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ceyhan Nehri kenarında bulunan bu tarihi güzellik  İpek Yolu üzerinde bulunmakta olup çok sayıda ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Adana Misis Antik Kenti Mozaği

Adana Misis Antik Kenti Mozaği

Adana’nın simgelerinden olan Tekir Yaylası konumu ve tertemiz havasıyla görülmesi gereken Adana beldelerinin başında yer almaktadır.

Tekir Yaylası

Tekir Yaylası

 

Adana’nın en tarihi yapılarından olan Anavarza Kalesi Ceyhan İlçesine 35 Km uzaklığında olup oldukça ihtişamlı bir görünüme sahiptir.

Anavarza Kalesi

Anavarza Kalesi

Adana’da Görülmesi Gereken Yerler 2

Adana merkezde Çukurova ve Ceyhan’da konaklama imkanları oldukça fazladır. Bunun yanı sıra okur yorumlarımızıda sizlerle paylaşacağız.

Pin It

Adana’da Görülmesi Gereken Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir