Abant’ta Neler Yapılır?

Bolu’ya bağlı olan bu şirin tatil merkezini sizler için ayrıntılı olarak paylaşacağız.

Öncelikle ulaşım olarak İstanbul, İzmit ve diğer çevre illerden günü birlik ziyaretçilerin bir hayli fazla olduğu, bunun yanı sıra kalınabilecek çokm güzel otellere sahip olduğu ve çok güzel zaman geçirmek isteyenler için tam biçilmiş kaftandır.

İstanbul Abant arası yaklaşık 277 Km'dir

İstanbul Abant arası yaklaşık 277 Km’dir

Abant’ta güzel bir doğa yürüyüşü, bisiklet veya  fayton keyfi sürebilirsiniz, hatta tercihinize bağlı olarak bölgedeki at’lara binebilirsiniz. Muhteşem gölü turlamak sizler için oldukça keyifli olacaktır.

Abant her mevsim güzel!

Abant’ta her mevsimin ayrı bir tadı vardır. Sizlerle 4 farklı mevsimden görseller sunacağız.

 

Abant doğası ve canlı çeşitliliğiyle oldukça cömert. Bölgede yer alan bazı bitki türleri; sarıçam, kayın, karaçam, sapsız meşe, kavak, dişbudak, gürgen, söğüt, ardıç, ormangülü, ılgın, fındık, muşmula, papazkülahı, alıç, çobanpüskülü, kuşburnu, eğrelti, böğürtlen, çilek, sütleğen, nane, ahududu, sarmaşık, ısırgan, atkuyruğu, çayır otlarını sayabiliriz.

Bölgede sayabileceğimiz hayvan türleri ise; Yaban domuzları, geyik, karaca, ayı, tilki, çakal, tavşan, çok çeşitli yırtıcı-ötücü kuşlar.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Abant’ta Neler Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir