Muş’un En Güzel Yerleri

Muş tarihi, doğal, dini… kısacası medeniyetlerin beşiği olarak sayısız esere ev sahipliği yapmaktadır. Muş’ta mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken önemli noktaları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Muş'a Gece Bakış

Muş’a Gece Bakış

Muş Kalesi ve Malazgirt Kalesi

Türk’lerin Anadolu’ya yerleşmeleri için kilit öneme sahip olan Malazgirt Savaşı’nı hepimiz biliriz. O günlerin anısını gözlerinizde daha net canlandırmak için çok iyi bir fırsatınız olacaktır. Ayrıca Malazgirt’te Bostanlı ve Tıkızlı kalelerinin yanı sıra,  bulunan tarihi köprülere, tarihi ören yerlere aşağıdaki tarihi yapıları ve ziyaret yerlerin  listenize mutlaka  uğramanızı tavsiye ederiz.

Malazgirt Hatun Köprüsü

Malazgirt Hatun Köprüsü

  • Malazgirt Hatun Köprüsü
  • Malazgirt Kız Köprüsü
  • Malazgirt Bostankale Köyü Ören Yeri
  • Malazgirt kalesi ve Sur Duvarları
  • Malazgirt Selçuklu Mezarlığı

Varto

Varto ilçesi için ayrı bir gün ayırmanızı tavsiye ederiz. Varto Hamurpet Gölü, Varto Kayalıdere Harabeleri Antik Kenti, Varto Kayalıdere Köyü Kale Ören yeri ilçeye uğradığınızda ilk görmenizi tavsiye edeceğimiz yerler arasında gelmektedir.

Muş’ta bulunan çok sayıda inanç merkezi ve tarihi yapılarını gezmenizin yanı sıra, muhteşem doğa şekillerine  dağ, ova..  beğeneceğinizi düşünmekteyiz.

 

 

Bir önceki yazımız olan En Huzurlu Tatil Beldeleri, Dalaman başlıklı makalemizde Dalaman, Dalamanda Neler Yapılabilir ve Dalamanda Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Muş’un En Güzel Yerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir