Kastamonu Yüzülecek Yerler

Karadeniz’in bu güzide beldesinde birbirinden güzel koylar bulunmaktadır. Sahil uzunluğu olarak karadenizin göz bebeği konumundadır. En büyük avantajlarından birisi ise bu kadar güzel olmasına rağmen sakin kalabilmeyi başarıyor olmasıdır.

Cide:

Muhteşem manzarasındanda anlayacağınız gibi, gidenlerin bir kez daha gitmek istediği bir güzelliktedir. Özellikle doğal kayalıklar üzerine kurulan tarihi kalelerden manzarayı seyretmenin tadına doyamayacaksınız. Siz iyisimi en az bir gününüzü bu güzel tatil beldesine ayırın.

Cide

Cide

İnebolu:

Yeşille, mavinin belkide en çok birbirine yakıştığı tatil beldesidir. Çok sayıda konaklama olanağına sahip olan İnebolu’da tavsiyemiz bir tatil köyünde en az 2 gün geçirmeniz. Farklı aktivitelerin yanı sıra huzur verici doğa içe baş başa kalmak için ideal bir yerdir.

İnebolu

İnebolu

Abana:

Çoğunuzun ismine aşina olduğu, Kastamonu’nun en çok misafir ağırlayan tatil beldesinde düzenlenen şenlikler, uzun ve güzel kumsalı oldukça dikkat çekmektedir. Biraz daha kalabalık ortamlardan hoşlananların tercihi olabilir.

Abana'nın Muhteşem Sahili

Abana’nın Muhteşem Sahili

Bunlar dışında Sinop’la sınır oluşturan Çatalzeytin oldukça ünlü bir yerdir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Adana'da Görülmesi Gereken Yerler 2 başlıklı makalemizde Adana, Adanada Nere Gidilir ve Adanada Tarihi Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Kastamonu Yüzülecek Yerler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir