İstanbul’a Yakın Tatil Beldeleri, Kefken ve Kerpe

Kocaeli denilince akla ilk olarak Maşukiye, Kartepe gibi doğasıyla kendine hayran bırakan yerler gelir. Bu yazımızda sizlere yüzülecek ve hafta sonları dahi kendinize ödül verebileceğiniz tatil beldelerinden söz edeceğiz.

Buraların en büyük avantajı ise İstanbul, Ankara, Kocaeli merkez gibi yerlere oldukça yakın olmasıdır.

Kandıraya yaklaşık 20 km. uzaklıkta yer alan Kefken’e İstanbul’dan  yaklaşık 120 km. Ankaradan 350 km. mesafeli bir yolculuktan sonra ulaşabilirsiniz.

Kefken , Kerpe İstanbul Yolu

Kefken , Kerpe İstanbul Yolu

Kefken

Kefken aslında küçük bir balıkçı kasabasıdır. Büyükşehirlerin bunaltıcı havasından kurtulmak isteyenlerin ilk keşfettiği ve günümüzde popülerliği artan bir tatil beldesi olarak ismini duyurmaktadır. Sahili, kıyısı özellikle Kumcağız Koyu harika bir güzelliktedir. Kefken Adaları(en son sit alanı ilan edilmiş ve gidiş izni yoktu), doğası ve manzarasıyla çok güzel bir yerdir. Kefken Pembe Kayalar ise iyi bir tanıtımla emin olun Dünya geneliden turist çekecek bir yapıdadır.

Özellikle Umuttepe’de okuyan genç öğrenci arkadaşlarımızın hafta sonu finallerden sonra kendileri için iyi bir ödül olacak nitelikteki bir yerdir.

Çoğu ailenin tercih ettiği, sezonluk devremülklerin bir hayli fazla olduğu Kefken, sizlere huzurlu bir tatil için gerekli ortamı sağlayacaktır.

Kerpe

Karadeniz’in hırçın sularının olmadığı istisnai yerlerden olan bu şirin tatil beldesine yüzmek için gidenlerin sayısı haylice fazladır. Yeşilliği ve suyu ile beğeninizi kazanabilecek özellikte olan bu şirin tatil beldesine gittikten sonra, kuvvetle ihtimal bir daha gitmek için sabırsızlanacaksınız.

Uyarı: Yüzmeyi iyi bilmeyenlerin çok dikatli olması gerekmektedir. Her yıl maalesef ülkemizde iyi yüzme bilmeyen, boylarının aştığı yerlere açılanlar boğulma tehlikesi geçirmektedir.

Bir önceki yazımız olan Holidays in Turkey başlıklı makalemizde Basilica Cistern, Basilica Sistern ve Galata Tower hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

İstanbul’a Yakın Tatil Beldeleri, Kefken ve Kerpe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir