Isparta’nın En Güzel Yerleri

Güllerin şehri . Sadece bitkileri ile değil tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile ülkemizin mutlaka görülmesi gereken illerinin ilk sıralarında yer almaktadır. ’nın en güzel yerleri diye kısıtlama yapmak her ne kadar yanlış olsada, en kısa zamanı olanlar için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri sizlerle paylaşacağız. Özellikle kış tatil merkezinin yer alması ile bölgede kendine has tatilci bulan bu güzel il’in en güzel yerlerini görselleri ile sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Hoyran

Yalvaç ilçesine 15 dakika uzaklıkta olan Hoyran Gölü, Adası ve tarihi tapınakları ile ziyaret listenize eklemelisiniz. Özellikle kaya içine oyularak yapılmış Kaya Mezarları oldukça dikkat çekmektedir.

Hoyran Tarihi Yapıları

Hoyran Tarihi Yapıları

Kaleler

En çok tanınmış kalelerinden Kubad Abad Sarayı, Eğirdir Kalesi, Sığırlık Kalesi, Uluborlu Kalesi sıralanabilir.

Isparta Uluborlu Kalesi

Isparta Uluborlu Kalesi

Tarihi Ayastefanos Kilisesi

Tarihi 1800’lü yıllara dayanan Rum’lar tarafından yapılan ve günümüzde restore edilmiş olan kilise özellikle Hristiyan2lar için ayrı bir öneme sahiptir.

Tarihi Ayastefanos Kilisesi

Tarihi Ayastefanos Kilisesi

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Holidays in Turkey başlıklı makalemizde Basilica Cistern, Basilica Sistern ve Galata Tower hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar

  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1825 wXwQeeDkIUet-26cJuIGzy5hRjdQ0xXSS7lWggMHfdL1IL9G_sE3KaBks-qLjJB3 8ecb7e7c15c61c6ff9c5b195e1d837daf59d0d0b&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
Pin It

Isparta’nın En Güzel Yerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir