En Huzurlu Tatil Beldeleri; Urla

İzmir Urla Çok Güzel bir Tatil Beldesi

İzmir Urla Çok Güzel bir Tatil Beldesi

Ege’nin incisi İzmir’e bağlı olan bu güzel ilçe, köyleriyle, plajlarıyla, tarihi dokusuyla, organik ürünleriyle kısacası herşeyi ve heryeri ile kendisine hayran bırakan bir güzelliktedir. Güleryüzlü halkı ve konukseverliği karşısında mutlu olacağınız Urla hem dinlenmek hem de huzur bulmak isteyenler için güzel bir tercih olacaktır.

Vakit bulduğunuz takdirde çevre köyleri mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz, Bademler Köyü, Barbaros Köyü…

Urla’ya ilk vardığınız anda Urla’nın müthiş manzarasını görebileceğiniz Çeşmealtı’na bağlı olan Güvendik Tepesi’ne bir çıkıp derin ve temiz bir nefes almalısınız. Doğal güzelliğiyle nam salmış olan bu tepede güzel bir piknik yapıp hoşça vakit geçirebilirsiniz. Konaklama yapabileceğiniz alternatifler olarak iyi bir konuma sahip olup, çoğu işletmeaile sıcaklığı ile hizmet sunmaktadır.

Güvendik Tepesi

Güvendik Tepesi

 

Muhteşem bir deniz hayal edenler için Yassıcaada tam aradıkları yerdir. Yassıcaada Urla’ya yakın olan adalardan biridir ve güzelliğiyle çok sayıda turist çekmektedir.

İzmir Yassıcaada

İzmir Yassıcaada

Karantina Adası

Osmanlı döneminde bulaşıcı hastalıkları olanların gönderildiği bu adaya ziyaretinizde karşınıza birde Antik Kent çıkacak. Daha çok klasik çağlardan kalma eserleri ve kalıntılarıyla dikkat çeken Klazomenai Antik Kenti, gezebileceğiniz tarihi dokuların başında gelmektedir.

Bir dönemin popüler dizisi olan Kavak Yelleri’nin çekimlerinin gerçekleştiği Urla mutlaka gidilip gezilmesi hatta konaklanılması gereken bir yerdir.

İzmir Urla

İzmir Urla

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

En Huzurlu Tatil Beldeleri; Urla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir