En Güzel Tatil Beldeleri; İğneada

Hafta sonu güzel bir hava değişikliği veya huzurlu uzun soluklu bir tatil için çok güzel bir tatil beldesidir. Kırklareli’nin, Demirköy ilçesine bağlı olup, Karadenize uzanan çok hoş bir sahile sahiptir. Konaklama  yapabileceğiniz bir çok otel, pansiyon ve devremülkün bulunduğu, denize sıfır yerlerde kalma fırsatınız olacaktır.

İğneada

İğneada’da Neler Yapmalı?

Doğal ve tarihi güzelliklerin iç içe geçmiş olduğu bu şirin tatil beldesinde öncelikli olarak çok hoş gölleri ve mağaralarının yanı sıra  tarihi ormanları gezerek güne başlayabilirsiniz. Beldeye oldukça yakın olan Pınarhisar Kalesini vakit bulursanız gezebilirsiniz.

İğneada Gölleri;

Bitki türleri 500’den fazla, kuş türleri 200 aşkın olan bu güzel beldede yer alan başlıca görmeniz gereken göller arasında Saka Gölü Langozu, Hamam Gölü ve Pedine Gölleri sayılabilir.

Dupsina Mağarası:

Dupnisa Mağarası

Muhteşem Ormanları:

Dünya’nın en güzel ormanları arasında sayabileceğimiz Bulanık Meşe Ormanlarına sahip olan İğneada doğasıya oldukça etkileyici.

 

Bir önceki yazımız olan 15 Tatil İçin Tatil Yerleri başlıklı makalemizde 15 Tatil, Karne Tatili ve Sömestr hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

En Güzel Tatil Beldeleri; İğneada

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir