Denizli’nin En Güzel Yerleri

Öncelikle Deniz’lide deniz olmadığını belirterek yazımıza başlayalım. Dünya’nın en ünlü Horoz’larının yetiştiği bu güzel toprakları bu yazımızda sizlerle görsellerle paylaşacağız.

Türkiye’nin en ünlü turizm çekim merkezi olan Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti gibi alanları ve Denizli’nin gezilmesi gereken en güzel yerlerini bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale Travertenleri

 

Denizli Hierapolis Antik Kenti, 1988 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine alınarak güzelliğini tescillemiş ve koruma altına almış oldu.

Denizli Hierapolis Antik Kenti

Denizli Hierapolis Antik Kenti

 

Güney Şelalesi; doğanın yeşili ve mavisinin bir araya getirdiği yerde olan Güney Şelalesine mutlaka zaman ayırmalısınız. Tam profil fotoğrafı yapabileceğiniz kareleri yakalamanız çok kolay olacaktır.

Denizli Güney Şelalesi

Denizli Güney Şelalesi

Karahayıt Kaplıcaları ; Şifalı sularıyla Afyon kadar ünlü olan bir diğer şehrimiz olan Denizlide özellikle bu bölgede bulunan termal tesislere gitmenizi tavsiye ederiz.

Karahayıt Kaplıcaları

Karahayıt Kaplıcaları

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin En Güzel Şelaleleri (Antalya) başlıklı makalemizde Alara, Antalya Şelaleleri ve Düden hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Denizli’nin En Güzel Yerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir