Bursa’nın En Güzel Doğal Güzellikleri

Bursa tarihi, doğası, mimarisi ve lezzetli mutfağı ile dikkat çeken Türkiye’nin en gelişmiş ve Turizm açısında oldukça elverişli bir şehrimizdir. Daha önce sizlerle Uludağ ve Kuş Cenneti yazılarımızı paylaşmıştık. Bu yazımızda sizlerle Bursa’nın en güzel yerlerini sizlerle bol görsellerle paylaşacağız.

Öncelikle İstanbul-Bursa arası 4 saatlik bir otobüs yolculuğu veya Yenikapı veya Eskihisar’dan kalkan feribotlarla daha kısa sürelerde Bursa’da olabilir, değişik bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

İdo Feribot

İdo Feribot

Hayvanseverler başta olmak üzere herkesin gitmesini tavsiye ettiğimiz Karacabey Ovakorusu’ndaki Celal Acar Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi özellikle nesli tükenme tehlikesi altında olan canlıların koruma yuvasıdır diyebiliriz. Karacabey’de bu merkezin yanı sıra çok sayıda tarihi inanç merkezi ve doğal yapı bulunmaktadır. Bunları ilçeye uğradığınızda mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özetlemek gerekirse 1 günü Karacabey’e ayırmanız sizler açısından yararlı olacaktır.

Karacabey Ovakorusu’ndaki Celal Acar Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi

Karacabey Ovakorusu’ndaki Celal Acar Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi

 

Yemyeşil Bursa’nın muhteşem  “Soğanlı Botanik Parkı” tam fotoğraf çektireceğiniz çok güzel bir yerdir.  400.000 m2′lik dev park, 100’lerce farklı tür, binlerce canlıya ev sahipliği yapmaktadır.

Soğanlı Botanik Parkı

Soğanlı Botanik Parkı

 

Ayvaini Mağarası, özellikle profesyonel dağcıların veya sporcuların ilk ziyaret durakları arasında yer almaktadır. Doğanalan Köyü’nde diyebileceğimiz mağara, arkıtlar, dikitler ve travertenler’leri ile çok güzel görüntü oluşturmakta.

Ayvaini Mağarası

Ayvaini Mağarası

 

İnkaya Çınarı çok güzel doğal güzelliği  mutlaka görmelisiniz.

İnkaya Çınarı

İnkaya Çınarı

Atatürk Kent Ormanı çok güzel doğal güzelliği mutlaka görmelisiniz.

Atatürk Kent Ormanı

Atatürk Kent Ormanı

Şelaleler

Suuçtu Şelalesi

Göller

İznik Gölü, Kocaçay Deltası ve Uluabat Gölü

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Holidays in Turkey başlıklı makalemizde Basilica Cistern, Basilica Sistern ve Galata Tower hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Bursa’nın En Güzel Doğal Güzellikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir