Balıkesir’in En Güzel Yerleri

Balıkesir denilince ilk akla gelen güzel mi güzel tatil beldesi Ayvalık olur. Ancak Ayvalık kadar güzel olan ve Balıkesir’de mutlaka gezip görmeniz gereken başka yerlerde bulunmaktadır.

Önce Balıkesir’den yol üstü dahi geçseniz, Ayvalık Tostu ve Susurluk Ayranını içmeden geçmeyiniz. Dünya’ca ünlü Edremit Zeytini kesinlikle kilolarca alıp sevdiklerinize götürmelisiniz. Gelelim Balıkesir’in en güzel, mutlaka görülmesi gereken yerlerine.

 

 

Kaz Dağı Milli Parkı

Kaz Dağı Milli Parkı

Edremit

Üsteki linki tıklayarak Edremit’in gezilmesi gereken doğal, tarihi ve mimari güzellikleri hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Erdek Kurbağalı Plajı

Erdek Kurbağalı Plajı

Erdek

Balıkesir’in birbirinden şirin tatil beldeleri arasında ayrı bir yer açıtığımz Erdek için üste yer alan linki tıklamanız yeterlidir.

Kaplıcalar

Balıkesir’de yer alan çok güzel kaplıcalaran bahsedelim. Özellikle Gönen-Manyas-Burhaniye Kaplıcaları’na gidip şifal arayanların sayısı oldukça fazladır.

Gönen Kaplıcaları

Gönen Kaplıcaları

Balıkesir’de yer alan güzel ve doğal yerlerin görsellerinin ayrıntılarını şu şekilde sizlerle paylaşabiliriz:

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan En Huzurlu Tatil Beldeleri, Faralya Köyü başlıklı makalemizde En Güzel Tatil, En Huzurlıu Tatil ve Faralya Köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Balıkesir’in En Güzel Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.